AleRejsy.pl - Najlepsze oferty rejsów wycieczkowych! Działamy od 2009 roku!
511 757 511 511 474 511
pn-pt 9.00 - 17.00
sob. 10.00-14.00
Brak regionów.
Brak armatorów.
Brak statków.
Brak subregionów.

Rejs statkiem z Moskwy do St. Petersburga

Rejs rzeczny z polskim pilotem

Termin
26.08 - 03.09.2019
Ilość nocy
8 nocy
Transport
Rejs z przelotem
Trasa
Przelot z Warszawy  >>  Moskwa (Rosja)  >>  Uglicz (Rosja)  >>  Jarosław (Rosja)  >>  Goritsy (Rosja)  >>  Kiży (Rosja)  >>  Mandrogi (Rosja)  >>  St. Petersburg (Rosja)  >>  Przylot do Warszawy
Trasa rejsu
DZIEŃ PORT DO PORTU W MORZE
dzień 1 - 26.08.2019 Przelot z Warszawy --- ---
dzień 1 - 26.08.2019 Moskwa (Rosja) >>> >>>
dzień 2 - 27.08.2019 Moskwa (Rosja) >>> >>>
dzień 3 - 28.08.2019 Uglicz (Rosja) >>> >>>
dzień 4 - 29.08.2019 Jarosław (Rosja) >>> >>>
dzień 5 - 30.08.2019 Goritsy (Rosja) >>> >>>
dzień 6 - 31.08.2019 Kiży (Rosja) >>> >>>
dzień 7 - 01.09.2019 Mandrogi (Rosja) >>> >>>
dzień 8 - 02.09.2019 St. Petersburg (Rosja) >>> >>>
dzień 9 - 03.09.2019 St. Petersburg (Rosja) >>> >>>
dzień 9 - 03.09.2019 Przylot do Warszawy --- ---
Armator zastrzega możliwość zmian w programie rejsu.
Podane ceny są cenami orientacyjnymi
Aby uzyskać aktualną cenę, zadzwoń do konsultanta
511 757 511
POTWIERDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ
Cena za osobę (w kabinie dwuosobowej)
Kabina wewnętrzna
Kabina wewnętrzna
brak
Kabina z oknem
Kabina z oknem
brak
Kabina z balkonem
Kabina z balkonem
brak
Dzieci i młodzież
Dzieci i młodzież
zadzwoń
Do ceny należy doliczyć:
Przelot + PL pilot -  w cenie
Opłaty portowe w cenie
Podane ceny są cenami orientacyjnymi. Aby uzyskać aktualną cenę, zadzwoń do konsultanta
511 757 511
POTWIERDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ
Cena zawiera
- Opiekę polskiego pilota
- Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa, St. Petersburg – Warszawa, w obie strony z przesiadką
- Wycieczki i bilety wstepu wymienione w programie
- Transport autokarem z lotniska na statek w Moskwie i ze statku na lotnisko w Petersburgu
- 10 noclegów na statku wycieczkowym MS Bunin w dzielonej z drugą osobą kabinie na Głównym Pokładzie
- 3 posiłki dziennie
- Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
- Dopłaty za zmianę standardu kabiny
- Dopłaty do kabiny jednoosobowej
- Wizy do Rosji
- Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 20 euro na osobę lub równowartość w rublach)
- Napiwków dla personelu statku (ok. 70 euro na osobę lub równowartość w rublach)
- Wydatków indywidualnych
- Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Dopłata do kabiny 2-osobowej na wyższym pokładzie pokładzie 1098 PL/os
Dopłata do kabiny typu Junior Suite na wyższym pokładzie 3 098zł/os
Dopłata do kabiny typu Junior Suite na najwyższym pokładzie 3 998zł/os
Inne
Język na pokładzie - angielski.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Moskwy. Zaokrętowanie na statku.
Polecimy z Warszawy do Moskwy, stolicy Rosji, zamieszkanej przez ok 12 milionów ludzi. Miasto zostało założone w 1147 roku przez Jurija Długorękiego i było stolicą do 1712 roku, oraz ponownie od 1918 roku. Po przylocie pojedziemy na statek i zameldujemy się. Wieczorem zjemy posiłek na pokładzie.

Dzień 2
Moskwa. Zwiedzanie miasta m.in. Zamoskworieczje i Plac Czerwony, czas wolny.
Tego dnia postaramy się bliżej poznać oblicze Moskwy. Odwiedzimy dzielnicę Zamoskworieczje i dowiemy się dlaczego pisarze, dramaturdzy i poeci, tacy jak np. Siergiej Jesienin czy Anna Akhmatova zakochali się w tym miejscu. Tak zwana "stara Moskwa" jest położona blisko Placu Czerwonego i Kremla. Podczas gdy wiele innych dzielnic stolicy Rosji przez wieki burzliwych przewrotów politycznych była świadkiem wielkich zmian to duża część Zamoskworieczja w dużej mierze nie została naruszona. Można tu znaleść kilka miejsc mających pond 100 lat. Przejdziemy obok Cerkwi św. Klemensa i Galerii Tretiakowskiej, a także zobaczymy inne budynki, które są świadectwem charakterystycznej rosyjskiej architektury z imponującymi fasadami i elementami drewnianymi. Tutaj można naprawdę poczuć moc dawnej Rosji.
Następnie udamy się na Plac Czerwony, gdzie w dawnych czasach odczytywano carskie i kościelne dekrety, a w okresie Związku Radzieckiego defilowano, machając z dumą propagandowymi sztandarami. Z jednej strony placu znajduje się czerwony mur Kremla, w tyle widać najsławniejszy symbol kraju, katedrę świętego Wasyla z cukierkowymi kopułami. Nieopodal zaś mieszczą się najlepsze galerie handlowe miasta, tzw. GUM, w których można poczuć atmosferę nowoczesnej Rosji. Reszta dnia będzie do własnej dyspozycji.

Dzień 3
Moskwa. Zwiedzanie Kremla i rejs. Odbijamy o godz. 17:30
W Rosji mówi się, że wszystkie drogi prowadzą na Kreml, nasza droga też nas tam dzisiaj zaprowadzi. Udamy się w okolicę Kremla, który od założenia miasta jest siedzibą władz religijnych i świeckich. Kreml jest absolutnym centrum Moskwy – zarówno administracyjnie, jak i w przenośni. W tej ufortyfikowanej dzielnicy przez wieki mieszkali najpierw książęta, carowie, potem sowieccy dygnitarze a teraz prezydent. Większość budynków znajdujących się za 2,35 km murem to pałace, kościoły i katedry. Budynki kultu religijnego zostały zamienione w muzea. Ten rozległy teren pełen jest interesującej architektury i sztuki, a ślady burzliwej historii widoczne są na każdym kroku. Stąd właśnie Iwan Groźny i Stalin szerzyli terror wśród swoich pobratymców. Stąd także Chruszczow, Breżniew i Gorbaczow rządzili podczas zimnej wojny. Pójdziemy śladami tej fascynującej historii i odwiedzimy jedną z kremlowskich katedr.
Po przedpołudniu spędzonym pod znakiem historii, pora już wracać na statek. Późnym popołudniem wyruszamy w rejs.
Od momentu wybudowania nowej stolicy przez Piotra Wielkiego, Rosjanie marzyli o stworzeniu wodnego szlaku między Moskwą a Petersburgiem. Dopiero jednak w latach 1960 marzenie cara spełniło się, dzięki zbudowaniu Kanału Wołżańsko-Bałtyckiego. My także z niego teraz skorzystamy, zmierzając nieśpiesznie w kierunku Petersburga. Poza Kanałem Wołżańsko-Bałtyckim, będziemy płynąć najdłuższą europejską rzeką Wołgą, rzekami Świr i Newą. Przepłyniemy także przez dwa największe europejskie jeziora Ładoga i Onega. Żegluga odbywa się na statkach renomowanej rosyjskiej firmy, która przyjmuje na pokład tylko tyle pasażerów, iloma jest się w stanie zająć, tak by czuli się komfortowo. Sama żegluga jest źródłem wielkiej przyjemności – z pokładowej restauracji lub z zewnętrznego pokładu możemy podziwiać powoli przesuwające się lasy, wioski i doliny rzeczne.

Dzień 4
Uglicz. Zwiedzanie miasta – m.in. Cerkiew Na Krwi Przypływamy o godz. 16:30, odpływamy o godz. 19:30
Dzisiaj w programie mamy zwiedzanie malowniczego miasteczka Uglicz w Złotym Pierścieniu. Tak nazywa się krąg ufortyfikowanych grodów, wzniesionych w średniowieczu wokół Moskwy w celu dodatkowego zabezpieczenia stolicy, której nieustannie groziły plemiona z północy. Przydomek złoty pojawił się później z powodu bogactw sztuki i architektury, z których miasta były znane.
Trudne początki miasta Uglicz sięgają średniowiecza. Z powodu swego położenia na granicy księstwa moskiewskiego, było wiele razy doszczętnie palone zarówno przez Litwinów jak i przez Litwinów i Tatarów, którzy łakomie zerkali w stronę Moskwy. Uglicz miał wkrótce zaznać więcej spokoju, jako że moskiewscy książęta przekazywali panowanie nad tym przygranicznym terenem swoim braciom i innym krewnym. W XVI wieku Uglicz rozkwitł. Wiele z budynków, które dzisiaj podziwiamy, pochodzi właśnie z tej epoki. W drodze do fortyfikacji widać Cerkiew Carewicza Dymitra, syna Iwana IV Groźnego. Dymitr Iwanowicz odgrywa główną rolę w najważniejszym dla historii miasta wydarzeniu. W 1591 roku ten wtedy zaledwie 10 letni chłopiec został znaleziony martwy z podciętym gardłem na dziedzińcu pałacu. Ponieważ był jedynym synem Iwana, był także ostatnim z dynastii Rurykowiczów, którzy rządzili Rosją od IX wieku. Podejrzenie padło od razu na doradcę cara i faktycznego władcę, Borysa Godunowa. Później okazało się, że śmierć Dymitra nastąpiła w skutek nieszczęśliwego połączenia ataku epilepsji z zabawą nożem. Mieszkańcy Uglicza nigdy jednak nie uwierzyli w tę wersję wypadków.
100 lat po śmierci Dymitra, car z dynastii Romanowów wpadł na pomysł, aby uznać go za świętego, a z miasta Uglicz uczynić cel pielgrzymek. W miejscu gdzie znaleziono ciało chłopca, kazał wznieść cerkiew ku jego czci. Ta mroczna i dramatyczna historia kontrastuje z bajkowym wyglądem budowli, jej czerwono-białymi ścianami i niebieskimi kopułami ze złotymi gwiazdami. Jeśli gdzieś w trakcie spaceru po mieście zwrócicie uwagę na czerwony herb, przypomni on Wam historię Dymitra. Herb przedstawia wizerunek chłopca w koronie i w chwale, z nieszczęsnym nożem w dłoni. Za obronnymi murami znajduje się imponujący Sobór Zmartwychwstania Pańskiego z pięcioma ciemnozielonymi kopułami, które z wdziękiem spoczęły sobie na dachu kremowej katedry. W środku można podziwiać tak typowe dla kościoła prawosławnego freski i ikony, do których w trakcie tej podróży zdążymy się przyzwyczaić. W Ugliczu można zobaczyć tradycyjne drzeworyty oraz sławne kiedyś zegarki Czajka, choć wydaje się, że czas zegarków stanął w miejscu.

Dzień 5
Jarosław nad Wołgą. Zwiedzanie miasta wraz z muzeum sztuki Przypływamy o godz. 8:00, odpływamy o godz. 13:00
Piękne i stare miasto Jarosław nad Wołgą powstało w 1010 roku z inicjatywy księcia kijewskiego Jarosława Mądrego, jest zatem jednym z najstarszych i najznamienitszych miast Złotego Pierścienia Rosji. Podczas Wielkiej Smuty na początku XVII wieku Jarosław był nawet stolicą Rosji. Podczas zwiedzania miasta autobusem i na piechotę będzie okazja przyjrzeć się codziennemu życiu w Rosji. Dookoła widać cebulowe kopuły i iglice, świadczące o dużej liczbie cerkwi. Stare miasto zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jarosławscy rzemieślnicy znani byli ze swoich niezwykłych umiejętności, co przyczyniło się do wzrostu znaczenia miasta jako ośrodka kultu religijnego i wymiany handlowej nad Wołgą. Kupcy, którzy tłumnie przybywali do miasta współzawodniczyli ze sobą, a także z konkurentami z Moskwy o to, kto zbuduje największe cerkwie z najpiękniejszymi dekoracjami i freskami. Przyjrzymy się bliżej osławionej sztuce sakralnej Jarosławia przy okazji odwiedzin w jednej z bardziej imponujących cerkwi w mieście.

Dzień 6
Goritsy. Miasteczko Kiriłłow i odwiedziny w prywatnym domu Przypływamy o godz. 13:00, odpływamy o godz. 16:00
Przybijemy dzisiaj do brzegu w Goritsy, które jest pięknie położone nad rzeką Szeksną, lewym dopływem Wołgi. W trakcie dzisiejszego dnia udamy się do miasteczka Kiriłłow, gdzie znajduje się ogromny monaster Kiriłło-Białozierski (założony przez Cyryla Białozierskiego). Długo uznawany był za największy klasztor w całej północnej Rosji.
Aby lepiej poznać codzienne życie we współczesnej Rosji, odwiedzimy dom kultury oraz prywatny dom. W obu miejscach przekonamy się o rosyjskiej gościnności.
Po powrocie do Goritsy, jeśli czas na to pozwoli, będzie można przejść się wzdłuż brzegu Szeksny i kupić tam pamiątki. W budkach, które stoją jedna przy drugiej, kupimy wszystko od tradycyjnych matrioszek, przez haftowane serwetki czy futrzane czapki, aż po domowej roboty konfitury.

Dzień 7
Chroniona prawem UNESCO wyspa-muzeum Kiży z niesamowitymi drewnianymi cerkwiami Przypływamy o godz. 16:00, wyjazd o godz. 20:00
W nocy przepływamy przez ogromne jezioro Onega. Ma ono 10000 km2 i ponad 1600 wysp. Zacumujemy przy jednej nich, tej najbardziej zjawiskowej tj. Kiży. W XII wieku na tę bezludną wyspę przybyli pierwsi osadnicy. Zbudowali gród, domy i cerkwie – wszystko z drewna. Oryginalne cerkwie są niestety nie do odzyskania, ale powstały kolejne budowle. Kiży było od zawsze celem pielgrzymek. Biorąc pod uwagę jego niepowtarzalną architekturę, powinno tak być i dzisiaj. Szczególnie wyróżniająca się jest Cerkiew Przemienienia Pańskiego z 1714 roku. Dachówki z osiki odbiją promienie słoneczne w fantastycznych odcieniach, a dach i jego dekoracje skonstruowane są w taki sposób, że chronią delikatne drewniane ściany przed każdą pojedynczą kroplą deszczu. Do budowy cerkwi nie użyto ani jednego gwoździa. Tuż obok tej perły architektury stoi cerkiew Opieki Matki Bożej. W środku pod dziewięcioma kopułami kryje się wspaniały ikonostas z ikonami z XVI do XVIII wieku. Obie cerkwie wraz z ośmiokątną dzwonnicą zapewniły Kiży miejsce na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Warto jednak przespacerować się po wyspie i obejrzeć również inne stare cerkwie, młyny i domostwa. Kompleks budynków na tej małej, zielonej wyspie harmonijnie komponuje się z otaczającą go przyrodą. Zatem spacer po wyspie robi niepowtarzalne, specyficzne wrażenie. Wierzono, że te stare drewniane konstrukcje oraz sama wyspa miały uzdrawiającą moc. Dzień spędzony w tym skansenie daje dobre wyobrażenie o życiu w Rosji przed wieloma wiekami.

Dzień 8
Centrum rzemiosła ludowego Mandrogi Przypływamy o godz. 11:00, odpływamy o godz. 14:30
W ciągu nocy przepłyniemy przez jezioro Ładoga, największe słodkowodne jezioro północnej Europy. Przycumujemy przy wiosce Mandrogi nad rzeką Świr. Ten przystanek to odskocznia od wielkich zabytków i zapierających dech w piersiach budowli, które do tej pory oglądaliśmy. Madrogi jest małą wioską, do której przybyło wielu utalentowanych rzemieślników z całej Rosji. Oferują oni szeroki wybór rękodzieła i pamiątek. Po wizycie w Mandrogi można poświęcić resztę dnia na odpoczywanie i korzystanie z atrakcji dostępnych na statku. Krajobrazy przesuwają się, a my mamy czas, aby cieszyć się chwilą racząc się szampanem w barze lub umilając czas dobrą lekturą.

Dzień 9
Petersburg. Wycieczka do miasta a podczas niej Twierdza Petropawłowska i Sobór św. Izaaka Przypływamy ok. godz. 8:00
Rano dotrzemy do Petersburga, który powstał w 1703 roku z inicjatywy Piotra Wielkiego i miał być jego oknem na Europę. Dziś ze swoimi 5 milionami mieszkańców jest drugim największym miastem w Rosji. W czasach sowieckich nazywał się Leningrad, lecz po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku powrócono do jego oryginalnej nazwy. Z powodu wielu kanałów przecinających miasto, nazywane jest często Wenecją Północy. Dzięki kanałom i szerokim bulwarom jest w nim dużo przestrzeni. Petersburg to jednak przede wszystkim róg obfitości pod względem bogactw kultury i atrakcji z czasów carskich.
Miasto potocznie nazywane Piter, pełne jest pastelowych fasad, pozłacanych iglic i kopuł, wspaniałych pałaców, kościołów no i oczywiście mostów tak charakterystycznych dla tego pełnego kontrastów miejsca, które przeżyło wiele wojen i czasy komunizmu. Jedną z wielu atrakcji jest główna ulica Nevskij Prospekt. Znajdziemy przy niej imponujące budynki takie jak Cerkiew na Krwi, Sobór św. Izaaka, Smolny Monasterczy Twierdzę Pietropawłowską, która dała początek miastu. Krążownik Aurora stoi również blisko przy Pietrogradzkim Nabrzeżu.
Po śniadaniu na statku wybierzemy się na wycieczkę, aby zobaczyć niektóre z najciekawszych zabytków w mieście. Obiad zjemy w jednej z restauracji, delektując się atmosferą Petersburga. Już w czasie drogi będziemy mogli podziwiać pałace, które stanowiły własność rodziny carskiej oraz arystokracji. Barokowa architektura i nowoczesne butiki tworzą melanż historii i nowoczesności, dają miastu rzadki urok.
Po paru krótszych przystankach m.in. przy pięknie ozdobionej Cerkwi na Krwi (czyli Soborze Zmartwychwstania Pańskiego), odwiedzimy Pietropawłowską Twierdzę wraz z należącym do niej kościołem, gdzie znajduje się grób m.in. cesarzowej Marii Fiodorowny. Naprawdę miała na imię Dagmara i była córką duńskiego króla Christiana IX. Wyszła za mąż za późniejszego cara Aleksandra III. Przeżyła zarówno swego męża jaki swego syna Mikołaja II, a w czasie rewolucji wróciła do Danii. Po śmierci w 1928 roku pochowano ją w katedrze w Roskilde, lecz w 2006 roku jej trumna została przeniesiona do cerkwi przy twierdzy.
Ta sześciokątna twierdza została zbudowana w 1703 roku, jest tym samym najstarszym budynkiem w mieście. Skonstruował ją sam car Piotr Wielki w celu obrony przed Szwedami. Do szwedzkiego ataku nie doszło, a twierdza nigdy nie została użyta zgodnie ze swym przeznaczeniem. Aż do rewolucji w 1917 roku pełniła rolę więzienia politycznego. Więziono tu takie gwiazdy jak Kościuszkę, Dostojewskiego, rewolucjonistę Trockiego czy starszego brata Lenina Aleksandra Uljanowa. Ta ogromna budowla na brzegu rzeki Newy ma nie tylko imponujące rozmiary, ciekawą historię, piękne położenie, ale mieści się w niej także dużo zabytków. Przede wszystkim Sobór św. Piotra i Pawła ze szpiczastą, wysoką na 122 m iglicą – Piotr Wielki kazał go wybudować jako miejsce pochówku dla siebie i swoich następców. To tu zobaczymy właśnie grób cesarzowej Marii Fiodorowny oraz kontrowersyjną kaplicę poświęconą pamięci ostatniego cara Mikołaja II i jego rodziny. Wąski pas ziemi między murem obronnym a rzeką jest teraz popularnym miejscem, gdzie można wypocząć i poopalać się. Twardzi Rosjanie nie potrzebują do tego ani dużo słońca ani dużo przestrzeni – wystarczy stanąć i wystawić się do słońca!

Dzień 10
Petersburg.Ermitaż
Dziś nadszedł moment, aby zmierzyć się z jednym z najważniejszych punktów programu tej podróży oraz największą dumą tego miasta tj. biało-miętowo-złotym Muzeum Ermitażu. To pełne przepychu muzeum składa się ni mniej ni więcej, lecz z pięciu budynków. Wśród nich znajduje się znany z nazwy Pałac Zimowy, w którym carowie i caryce mieli swój dwór. Zbiory muzeum dają prawie kompletny przegląd europejskiej historii sztuki. Trzeba zatem nastawić się na zobaczenie tylko niektórych, wybranych epok, gdyż znajduje się tu ponad trzy miliony dzieł sztuki.
Pałac Zimowy ze swoimi 1 786 drzwiami i 1 945 oknami został zbudowany w 1763 roku, a jego wnętrze zmieniało się parokrotnie zgodnie z życzeniem panujących władców. Katarzyna Wielka pod koniec XVIII wieku wyremontowała 1 057 pokoi. Ta potężna cesarzowa dała również początek kolekcji dzieł sztuki, które dzisiaj zdobią pałac. Wśród reprezentowanych tam artystów są Da Vinci, Rembrandt, Rubens, Monet, Picasso i wiele innych wielkich malarzy i rzeźbiarzy.
Większość komnat w pałacu jest otwarta dla zwiedzających m.in. galeria wojenna ze zbiorem portretów oficerów armii rosyjskiej z czasu najazdu Napoleona na Rosję.
W Wielkiej Sali Tronowej (tzw. Gergijewska) o powierzchni 800 metrów kwadratowych stoi tron carski. Tutaj doskonale odczuwa się siłę przepychu, która miała wzbudzać respekt u przyjeżdżających maluczkich. Sala Pawilonowa z ekstrawaganckim zegarem i orientalnymi motywami jest pamiątką zwycięstwa Katarzyny Wielkiej nad Turkami. Sala Malachitowa, Złota Sala Gościnna i Sala Biała należały do prywatnej części pałacu rodziny carskiej. Świadczą one o ogromnym bogactwie dworu i arystokracji, które potem przyczyniły się do wywołania rewolucji.

Dzień 11
Wylot z St. Petersburga do Warszawy
Po śniadaniu pożegnamy się ze statkiem i z jego załogą. Na lotnisko pojedziemy autokarem, po czym odlecimy do Polski.
Porty na trasie
Goritsy (Rosja)
Dzisiaj przybijemy do brzegu w Goritsy, które jest pięknie położone nad rzeką Szeksną, lewym dopływem Wołgi. W trakcie dzisiejszego dnia proponujemy udać się do miasteczka Kiriłłow, gdzie znajduje się ogromny monaster Kiriłło-Białozierski (założony przez Cyryla Białozierskiego). Długo uznawany był za największy klasztor w całej północnej Rosji. Będąc w Goritsy zachęcamy do spaceru wzdłuż brzegu Szeksny. Znajduje się tam mnóstwo budek z pamiątkami, w których kupimy wszystko od tradycyjnych matrioszek, przez haftowane serwetki czy futrzane czapki, aż po domowej roboty konfitury.
St. Petersburg (Rosja)
Petersburg to miasto, w którym należałoby raczej zapytać, czego nie warto zwiedzać. Wenecja Północy, jak mówią o nim poeci, jest ogromną szkatułą carską - pełną skarbów. Jeśli wybieracie się tam po raz pierwszy, polecamy „białe noce”. Miasto wtedy nie zasypia a zamiast granatu nocy niebo zasnuwają jedynie nieco ciemniejsze niebieskości. - Oczywiście, Ermitaż! Nie ma chyba osoby, która choć raz nie słyszałaby o tym największym rosyjskim muzeum. W jego kolekcji znajduje się około 3 milionów eksponatów. Kolekcję malarstwa zapoczątkował Piotr Wielki. - Sobór, jak z bajki. Jest to najbardziej kolorowy obiekt w mieście, który swą urodą konkuruje jedynie z moskiewskim Soborem na Placu Czerwonym. Sobór Zmartwychwstania Pańskiego powstał w 1881 roku w miejscu śmierci cara Aleksandra III. - Newski Prospekt. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Newski Prospekt porównać można z paryskimi Polami Elizejskimi. Ta elegancka, 4,5 - kilometrowa aleja wysadzana jest bogatymi pałacami, kamienicami, kawiarniami i hotelami. - Spektakl zwodzonych mostów. Petersburg położony na wyspach, nad rzeką Newą, ma ponad 300 mostów. Aż 20 z nich to mosty zwodzone. Miasto jest ogromnym portem i między godzinami 0:30 a 6:00 mosty są podnoszone, tak, aby mogły wpłynąć statki. To prawdziwe widowisko. A to tylko część atrakcji ....
Inne
O statku MS Bunin
Kabiny na rzecznych promach wycieczkowych w Rosji są dość małe i urządzone w prostym stylu.Każda kabina ma duże okno, własną toaletę/łazienkę, klimatyzację i dwa pojedyncze łóżka, a także europejski kontakt 220 V. W kabinach typu juniorsuit jest także mały wyodrębniony salon. Organizujemy wycieczkę ze standardowymi kabinami z możliwością zamówienia kabiny o podwyższonym standardzie za dopłatą.
Zewnętrzne kabiny typu standard na Głównym i Górnym Pokładzie-Kabina ma 8,5 -9 m 2 dwa łóżka i duże okno.
JuniorSuit na Górnym Pokładzie- Kabiny typu junior suit są większe od standardowych, tj. ok. 17 m2, mają poza tym dwa duże okna.
JuniorSuite na Najwyższym Pokładzie-Kabiny typu suit są większe od standardowych, tj. ok. 27 m2, mają poza tym dwa duże okna.
Liczba uczestników
Aby wycieczka mogła się odbyć, wymaganych jest minimum 15 uczestników. Jeśli nie uda się zebrać takiej liczby chętnych, zastrzegamy sobie prawo do odwołana wycieczki – odbywa się to w terminie do 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu.
Zmiany w programie
Zmiany mogą pojawić się w planie żeglugi. Również wycieczki mogą być zorganizowane w innej kolejności niż w opisie podróży. Wszystkie atrakcje przewidziane w programie zostaną zrealizowane. Pilot będzie na miejscu na bieżąco informował Państwa o wszelkich zmianach, jeśli takie wystąpią.
Zwiedzanie rosyjskich kościołów. W ortodoksyjnych kościołach kobiety muszą mieć włosy przykryte chustą. Dobrze więc wziąć ze sobą odpowiednie nakrycie. Mężczyznom z kolei nie wypada w kościołach nosić czapek oraz krótkich spodni.

Napiwki. Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Paszport. Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.
TERMIN Kabina wewnętrzna Kabina z oknem Kabina z balkonem Dzieci i młodzież
26.08 - 03.09.2019 brak brak brak zadzwoń

 

1 krok - Wyszukaj interesujący Cię rejs.

2 krok - Zadzwoń (pracujemy do godziny 21.00) - potwierdzimy dostępność i cenę. Zrobimy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na rynku.

3 krok - Prześlemy dokumenty rezerwacji rejsu, którą opłacisz w określonych terminach.

Na 5-7 dni przed rejsem otrzymasz dokumenty podróży - ciesz się wspaniałym wypoczynkiem.

 

 

Zobacz nasze propozycje

Rejs rzeczny po Renie z Bazylei - MS Rhein Melodie
27.08 - 03.09.2019 (7 nocy)
trasa: Bazylea (Szwajcaria)  >>  Kembs (Francja)  >>  Strasburg (Francja)  >>  Mannheim (Niemcy)  >>  Rüdesheim am Rh...
od 899 €
zobacz
Rejs rzeczny po Dunaju
02.09 - 09.09.2019 (7 nocy)
trasa: Pasawa (Niemcy)  >>  Krems (Austria)  >>  Esztergom (Węgry)  >>  Budapeszt (Węgry)  >>  Bratysława (Słowacja)&...
od 999 €
zobacz
Wyspy Greckie z Civitavecchi - Norwegian Jade
22.08 - 01.09.2019 (10 nocy)
trasa: Civitavecchia/Rzym (Włochy)  >>  Dzień na morzu  >>  Santorini (Grecja)  >>  Pireus/Ateny (Grecja)  >>  Mykono...
od 1 499 €
zobacz
Greckie Wyspy
23.08 - 30.08.2019 (7 nocy)
trasa: Wenecja (Włochy)  >>  Bari (Włochy)  >>  Dzień na morzu  >>  Santorini (Grecja)  >>  Chania (Kreta)  >> &...
od 529 €
+ opłaty portowe
zobacz
Zapisz się na newsletter i na bieżąco otrzymuj oferty na
najlepsze rejsy, okazje i promocje
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz