AleRejsy.pl - Najlepsze oferty rejsów wycieczkowych! Działamy od 2009 roku!
511 757 511 511 474 511
pn-pt 9.00 - 17.00
sob. 10.00-14.00
Brak regionów.
Brak armatorów.
Brak statków.
Brak subregionów.

Rejs po Renie i kwitnące tulipany w Holandii

Rejs rzeczny z polskim pilotem

Termin
25.03 - 30.03.2019
Ilość nocy
5 nocy
Transport
Rejs z przelotem
Trasa
Przelot z Warszawy  >>  Kolonia (Niemcy)  >>  Amsterdam (Holandia)  >>  Enkhuizen (Amsterdam)  >>  Rotterdam (Holandia)  >>  Nijmegen (Holandia)  >>  Kolonia (Niemcy)  >>  Przylot do Warszawy
Trasa rejsu
DZIEŃ PORT DO PORTU W MORZE
dzień 1 - 25.03.2019 Przelot z Warszawy --- ---
dzień 1 - 25.03.2019 Kolonia (Niemcy) --- 14.00
dzień 2 - 26.03.2019 Amsterdam (Holandia) 8.00 >>>
dzień 3 - 27.03.2019 Enkhuizen (Amsterdam) 13.30 22.00
dzień 4 - 28.03.2019 Rotterdam (Holandia) 14.00 22.00
dzień 5 - 29.03.2019 Nijmegen (Holandia) 7.00 14.00
dzień 6 - 30.03.2019 Kolonia (Niemcy) 8.00 ---
dzień 6 - 30.03.2019 Przylot do Warszawy --- ---
Armator zastrzega możliwość zmian w programie rejsu.
Cena za osobę (w kabinie dwuosobowej)
Kabina z oknem       brak
Przelot + PL pilot       w cenie
Opłaty portowe       w cenie
Podane ceny są cenami orientacyjnymi
Aby uzyskać aktualną cenę, zadzwoń do konsultanta
511 757 511
POTWIERDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ
Cena zawiera
- opiekę polskiego pilota
- bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Frankfurt - Warszawa
- 5-dniowy rejs statkiem Rhein Melodie w kabinach dwuosobowych z oknem panoramicznym, znajdujących się na środkowym pokładzie kategorii B
- pełne wyżywienie na statku (ew. posiłki na lądzie nie są wliczone w cenę wycieczki)
- kawę i herbatę do posiłków na statku
- transport zgodnie z programem
- zwiedzanie Nijmegen, Enkhuizen i Kolonii
- piesze wędrówki na własną rękę i spotkania informacyjne z pilotem wycieczki

Cena nie zawiera
- napiwków na pokładzie statku (zalecamy przeznaczenie 5-7 euro/ os. na dzień)
- napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (łącznie 2,5 euro/ os.)
- pakietu 3 wycieczek i ew. innych wycieczek na lądzie
- dopłaty do kabiny jednoosobowej
- ewentualnych posiłków na lądzie
- napojów innych niż te wymienione
- wydatków indywidualnych
- wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Dopłata do zewnętrznej kabiny 2-osobowej na wyższym pokładzie kategorii A: 2 096 zł od osoby
Inne
Język na pokładzie - angielski.

Dzień 1
Przelot Warszawa – Frankfurt. Katedra w Kolonii i zaokrętowanie
Po dotarciu do Frankfurtu przejedziemy bezpośrednio do Kolonii.

W Kolonii pod opieką przewodnika odbędziemy krótką wędrówkę śladami dawnego miasta rzymskiego. Mówi się, że Kolonia była jednym z największych miast obok Rzymu, a jej nazwa brzmiała Colonia Claudia Ara Agrippinensium. Rzymską przeszłość wciąż można dostrzec w krajobrazie miasta. Na pozostałości rzymskich budowli można natknąć się nawet na parkingach podziemnych.
Zwiedzanie rozpoczniemy od położonej nad Renem starej dzielnicy Altstadt. Stare Miasto w Kolonii nie jest tak okazałe jak w innych niemieckich miastach, lecz z pewnością spacer tutejszymi krętymi uliczkami sprawi nam wiele przyjemności. W Kolonii zwiedzimy mały plac Alter Markt i wiele zabytkowych budynków, które zostały odbudowane z gruzów w wyniku dotkliwych zniszczeń w czasie II wojny światowej. Podobno gdy ustały odgłosy ostatnich bombardowań, mieszkańcy wyszli ze schronów i po ujrzeniu ruin dyskutowali, czy warto zająć się odbudową miasta czy nie lepiej przenieść się w inne miejsce. Jednak gdy ich oczom ukazała się cudownie ocalała katedra Kölner Dom, postanowili pozostać.
Ta imponująca budowla stanowi doskonały przykład architektury gotyckiej i jest największym gotyckim kościołem w Europie północnej. Kölner Dom jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Niemczech.

Po zwiedzaniu katedry przewidziany jest czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Następnie udamy się na statek gdzie od godz. 14:00 nastąpi zaokrętowanie. Statkiem popłyniemy w stronę Amsterdamu, gdzie dotrzemy następnego dnia rano.

Dzień 2
Amsterdam. Wycieczka do parku tulipanów Keukenhof i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po Amsterdamie i rejs po kanałach (wycieczki dodatkowo płatne) Przybicie do portu godz. 08:00

Do Amsterdamu dopłyniemy rano. Osoby, które zdecydowały się na pakiet wycieczkowy udadzą się do znanego na całym świecie kolorowego parku Keukenhof. Kwitnie tutaj jednocześnie 7 milionów kwiatów, w tym ponad 800 odmian tulipanów.
Park jest otwarty tylko przez kilka tygodni w roku, a niezwykły wachlarz kolorów zwiastuje nastanie wiosny. Na łącznej powierzchni 32 ha stworzono liczne kompozycje kwiatowe i zachwycające, inspirujące ogrody. Tu mieści się ogród historyczny, w którym zaprezentowano 400-letnią historię naturalnego rozwoju tych pięknych kwiatów, które dzisiaj są rośliną uprawną. Zobaczymy przykłady tulipanów w nowych kolorach i odmianach, których zakup będzie możliwy dopiero w przyszłości. Prezentowane są też wskazówki dla tych, którzy dopiero chcą posadzić tulipany w swoim ogrodzie. Spacer po parku przypominającym morzem kwiatów jest zachwycający. Do Amsterdamu wrócimy autokarem.
Po obiedzie wybierzemy się na zwiedzanie Amsterdamu. Udamy się na spacer po mieście a następnie w klimatyczny rejs kanałami Amsterdamu, by nacieszyć oczy widokiem barek i bardzo charakterystycznych dla centrum miasta dawnych magazynów o wąskich fasadach. Atmosferę miasta można najlepiej poznać w dawnej dzielnicy robotniczej Jordaan. Wąskie uliczki wplecione między trzy największe kanały znane są jako De negen straatjes - Dziewięć Małych Uliczek. Dzielnicę tę upodobali sobie początkujący projektanci mody, właściciele licznych sklepów i galerii oraz tzw. brązowych kawiarni, czyli starych klimatycznych barów oferujących znakomite lokalne i belgijskie piwo.
W dzielnicy Jordaan znajduje się jedna z największych atrakcji Amsterdamu - położony nad kanałem Prinsengracht niedaleko kościoła Westerkerk dom Anne Frank. W kryjówce tego domu Anne Frank prowadziła swój słynny dziennik, opowiadający o wstrząsających losach Żydówki i jej rodziny, która przez kilka lat ukrywała się w ukrytym pokoju na tyłach domu. Niestety, prześladowani Żydzi zostali wydani i zesłani do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Osobom, które zdecydują się spędzić czas w Amsterdamie samodzielnie, proponujemy odwiedzenie jednego z tutejszych muzeów. Amsterdam słynie ze zbiorów sztuki, a ponadto uważany jest za siedzibę najsłynniejszych w historii artystów, których niezwykłe dzieła zdobią muzealne sale. Można pójść do Museumplein (dzielnicy muzeów), w której mieszczą się najwijksze zbiory sztuki. Muzeum Rijksmuseum posiada ogromne zbiory dzieł mistrzów: od sztuki sakralnej po obrazy Złotego Wieku i dzieła m.in. Rembrandta. W Muzeum Vincenta van Gogha można oglądać największą na świecie kolekcję, która składa się ponad 200 obrazów i 500 rysunków tego genialnego malarza.
Stedelijk Museum jest domem sztuki współczesnej, składającym się z wielu budynków. Każdy w innym świetle przedstawia historię morskiej i kolonialnej potęgi Niderlandów. Na ulicy Kalverstraat znajduje się interesujące muzeum historyczne Amsterdam Museum, w którym na wystawie interaktywnej przedstawiono dzieje Holandii.
Nocą zacumujemy przy brzegu kanału by poczuć smak nocnego życia Amsterdamu.
(Krótka wycieczka do parku Keukenhof i zwiedzanie Amsterdamu nie są zawarte w cenie wycieczki).

Armator zawsze dokłada wszelkich starań, aby zacumować statek w centrum Amsterdamu. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mimo rezerwacji i potwierdzenia miejsca postoju, port zastrzega sobie prawo do przeniesienia statku na kilku godzin przed planowanym przybiciem. Jeżeli miejsce postoju będzie oddalone od centrum i odległości do przejścia pieszo będą zbyt duże, zamówimy autokar uwzględniony w cenie wycieczki. Osoby nie wyrażające chęci uczestniczenia w zaplanowanym programie lub planujące zwiedzanie innych atrakcji muszą uwzględnić dojazd na statek na własny rachunek.

Dzień 3
Amsterdam/Enkhuizen. Rejs po Markermeer i Ijsselmeer. Piesza wędrówka po Enkhuizen z opcją zwiedzenia Zuiderzeemuseum (dodatkowo płatna) Wypłynięcie godz. 08:00, przybicie do portu godz. 13:30. Wypłynięcie z Enkhuizen ok. godz. 22:00

Do Enkhuizen w prowincji Holandia Północna dopłyniemy statkiem. Po południu kanałami i śluzami przemieścimy się na jezioro Markermeer. Po obiedzie przewidziane jest zwiedzanie z pilotem osady rybackiej. Enkhuizen nad jeziorem Ijsselmeer ma historię sięgającą VIII wieku. Rozkwit miasta przypadał na wiek XVI i XVII, tj. okres znany jako Złoty Wiek Niderlandów. W Enkhuizen znajdowała się jedna z baz prężnie rozwijającej się Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, która bogaciła się na imporcie przypraw: pieprzu, gałki muszkatołowej czy goździków z Azji, które następnie sprzedawano za duże pieniądze w Europie (podobnie rozwijały się pobliskie miasta Hoorn i Amsterdam).
Przyczyną końca świetności Enkhuizen, podobnie jak innych holenderskich i belgijskich miast, było zapiaszczenie tutejszego portu, co zmusiło przeniesienie bazy handlowej do Amsterdamu.
Wartymi uwagi są: mały miejski rynek, klimatyczna marina, wieża i labirynt wąskich uliczek. W mieście ma siedzibę Zuiderzeemuseum, a wystawy wewnątrz i na zewnątrz budynku prezentują życie za czasów zatoki Zuiderzee (wstęp dodatkowo płatny).
Statek zabierze nas również na krótką wycieczkę na północ kraju, m.in. do miasta Edam. Zwiedzimy świetnie zachowane historyczne centrum miasta, którego historia sięga średniowiecza. Pozostał tu duch tradycyjnej niderlandzkiej wsi i wrażenie, że handel nad Zuiderzee (dzisiaj Ijseelmeer) teraz właśnie przynosi zyski największe w historii.
Miasto Edam słynie z tradycyjnej zabudowy, a może bardziej z sera. Nazwę Edam nosi bowiem duży, okrągły i twardy ser, pokryty czerwonym woskiem, z którego słynie holenderska produkcja nabiału. Podczas wizyty w lokalnej serowarni będzie okazja do degustacji tego słynnego sera.

Udział w wycieczce na północ Holandii i do miasta Edam można zarezerwować i wykupić na pokładzie statku. Jeżeli liczba uczestników będzie wystarczająca, wycieczkę poprowadzi przewodnik polskojęzyczny.

Dzień 4
Rotterdam. Zwiedzanie miasta, wizyta w historycznym Delft (wycieczka dodatkowo płatna) Przybicie do portu godz. 14:00. Wypłynięcie ok. godz. 22:00

Trasę z Enkhuizen na południe Holandii pokonamy nocą. Po obiedzie zacumujemy w Rotterdamie.
Delta Renu-Mozy-Skaldy wokół Rotterdamu powstała w wyniku zlewania się kilku rzek zanim znalazły ujście do Morza Północnego. Często skrótowo określa się ten region Doliną Renu, ponieważ to Ren ma największy udział w formowaniu się delty. To obszar wielu wysp, jezior, a co dla nas najważniejsze – dróg wodnych!
To drogi wodne zaważyły o tym, że Rotterdam stał się dynamicznym, międzynarodowym miastem i czwartym na świecie pod względem wielkości i na pewno jednym z najczęściej odwiedzanych portów. Przypływają tu tankowce, kontenerowce i charakterystyczne, długie transportowe statki śródlądowe. Podczas tej wycieczki przewidziane jest zwiedzanie nowoczesnej strony Rotterdamu i wizytę w dawnym mieście Delft, leżącym na obrzeżach Rotterdamu. Na pewno będzie okazja zobaczenia mostu Erasmusbroen nad rzeką Mozą oraz szansa wczucia się atmosferę portowego miasta.
(Krótka wycieczka do Rotterdamu i Delft nie jest zawarta w cenie wycieczki. Można zakupić osobny pakiet wycieczek – sprawdź program wycieczki).

Dzień 5
Nijmegen. Spacer po hanzeatyckim mieście Nijmegen Przybicie do portu godz. 07:00. Wypłynięcie godz. 14:00

Do Nijmegen, najstarszego miasta Niderlandów leżącego w największej prowincji kraju Geldrii dotrzemy wcześnie rano. Podczas wejścia do portu warto zwrócić uwagę na panoramę miasta z wieżą kościoła i piękną, hanzeatycką architekturę.

Chętni na zwiedzanie miasta mogą się wybrać na spacer z pilotem. Koniec zwiedzania przewidziany jest w historycznym centrum miasta, Grote Markt. Jest tu mnóstwo kawiarni z doskonałą kawą. Warto odwiedzić narodowe muzeum rowerów Velorama, gdzie na trzech piętrach wystaw pokazano historię roweru i inne ciekawostki dotyczące tego środka transportu.

Położony w centrum Nijmegen park Kronenburgerpark jest popularnym wśród mieszkańców i turystów miejscem odpoczynku. Śliczna fontanna, kaczki, czaple, zadbane trawniki i miła atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego parku. Po przeciwnej stronie, również niedaleko centrum, znajduje się Valkhof Park, drugi co do popularności park w mieście. Tu warto odwiedzić ruiny dawnego zamku i ocalałą kaplicę zamkową.

Po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do Kolonii. Dotrzemy na miejsce następnego dnia rano.

Dzień 6
Powrót do Kolonii. Wylot z Frankfurtu do Warszawy Przybicie do portu godz. 08:00

Po śniadaniu na pokładzie statku pożegnamy się z załogą i pojedziemy lotnisko we Frankfurcie. Stąd samolotem wrócimy do Warszawy.

Pakiet wycieczek zawiera:
Wycieczkę do parku Keukenhof (dzień 2)
Spacer po Amsterdamie i rejs po kanałach (dzień 2)
Wycieczkę do Rotterdamu i wizytę w historycznym Delft (dzień 4)

Cena: 678 PLN/ os.
Pakiet należy wykupić przed wyjazdem, najpóźniej 45 dni przed datą wyjazdu.
Porty na trasie
Amsterdam (Holandia)
Amsterdam naprawdę potrafi zachwycić! Jest niczym oszałamiająca mikstura skomponowana z lądu i wody. Nastrojowe kamienice, strzelające w niebo kościoły, galerie pełne arcydzieł mistrzów pędzla, malownicze uliczki i kanały poprzecinane tysiącem mostów mogą przyprawić o zawrót głowy. Z nami w trakcie rejsu poznasz jego niezwykły czar. Nie przez przypadek Amsterdam nazywany jest Wenecją Północy. Czeka na Ciebie tutaj mnóstwo atrakcji do zwiedzania - Plac Dam, Pałac Królewski czy Oude Kerk - najstarszy amsterdamski budynek sakralny. Amsterdam nocą tętni życiem. W karuzeli podziwiania miasta możesz zatrzymać się na moment i zrelaksować się w popularnych tutaj Coffee Shopach, które każdego dnia wypełniają się po brzegi wesołym tłumem. Sprawimy, że oderwiesz się od rutyny dnia codziennego i dasz porwać się z nami wspaniałej przygodzie!
Rotterdam (Holandia)
Jest miastem położonym w zachodniej Holandii. Jest to młode, prężnie rozwijające się miasto, które zachwyci Cię nowoczesną scenerią ze względu na stale zmieniającą się panoramę - systematycznie budowane są nowe wieżowce. Port morski w Rotterdamie jest największym w Europie portem położonym nad Morzem Północnym. Port, jak również miasto Rotterdam, oferuje Ci wspaniałe widoki. Rotterdam jest podzielony na dwie części: Landstad, czyli miasto na lądzie oraz Waterstadt czyli część portową. Przechodząc z jednej części od drugiej ujrzysz subtropikalne kąpielisko, które oddziela obie części. Proponujemy zobaczyć wieżę Euromast - najwyższy budynek w mieście i doskonały punkt widokowy. Następnie warto zwiedzić słynny most Erasmusbrug - z góry możesz podziwiać zieloną część miasta (znajdującą się przy samej wieży) - Het Park. Wieża spośród innych tego typu obiektów wyróżnia się częścią nazwaną Euroscoop, na której skorzystasz z platformy wjeżdżającej do góry i przy tym obracając się zobaczysz fascynującą panoramę miasta.
Inne
Jak wyglądają kabiny?

Z kabin o powierzchni od 10 do 14,5 m2 rozlega się widok na rzekę i mijane atrakcje. Kabiny są wyposażone w dwa pojedyncze łóżka/jedno łóżko podwójne, łazienkę z toaletą i prysznicem, telefon, suszarkę, sejf, grzejnik/klimatyzację i telewizję.

Górny pokład (kat. A)

Kabina zewnętrzna kabina na pokładzie 3. z dużym oknem od podłogi do sufitu i drzwiami przesuwnymi (balkon francuski). W kabinie o powierzchni 14,5 m2 są 2 pojedyncze łóżka.

Międzypokład (kat. B)

Zewnętrzna kabina na pokładzie 2. z oknem panoramicznym (otwieralne). Kabina o powierzchni 14,5 m2 wyposażona jest w 2 pojedyncze łóżka.

Główny pokład (kat. C)

Zewnętrzna kabina na pokładzie 1. z oknem (brak możliwości otwierania). Kabina o powierzchni 14,5 m2 wyposażona jest w 2 pojedyncze łóżka.

Główny pokład - rufa (kat. D)

Zewnętrzna kabina na rufie pokładu 1. z oknem (brak możliwości otwierania). Kabina o powierzchni 11,5 m2 wyposażona w 2 pojedyncze łóżka - sofy i łóżko rozkładane
Bagaż

Dobrym pomysłem może okazać się zabranie małego plecaka lub torby na wędrówki, krótkie wycieczki i do samolotu, ponieważ najczęściej będziesz mieć dostęp do swojego bagażu tylko wieczorem. Nie jest konieczne zabieranie ręczników. Polecamy zabranie teleskopu – by niczego nie przeoczyć.

Napiwki
Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Harmonogram i plan rejsu

Armator zastrzega sobie prawo do zmian harmonogramu wycieczki i wymienionych godzin zawinięcia do portu. Zwykle nie dokonuje się zmian godzin przybicia i wypłynięcia z portu, jednak pojedyncze przesunięcia zdarzają się niemal na wszystkich wycieczkach narażonych na warunki pogodowe. Za małymi zmianami harmonogramu stoją zwykle godziny otwarcia śluz, poziom wody i ruch na rzece. Mimo to w programie wycieczki to zawsze zamieszczamy harmonogram, ponieważ pozwala na oszacowanie czasu, jaki spędzimy na wodzie/na lądzie w czasie postoju. Niewątpliwie rejs rzeką dodaje tej wycieczce uroku!
TERMIN Kabina z oknem Przelot + PL pilot
25.03 - 30.03.2019 brak w cenie

 

1 krok - Wyszukaj interesujący Cię rejs.

2 krok - Zadzwoń (pracujemy do godziny 21.00) - potwierdzimy dostępność i cenę. Zrobimy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na rynku.

3 krok - Prześlemy dokumenty rezerwacji rejsu, którą opłacisz w określonych terminach.

Na 5-7 dni przed rejsem otrzymasz dokumenty podróży - ciesz się wspaniałym wypoczynkiem.

 

 

Zobacz nasze propozycje

Rejs po Jangcy - PL Pilot + przelot
27.03 - 04.04.2019 (8 nocy)
trasa: Wylot z Warszawy  >>  Przylot do Chongqing  >>  Rzeka Jangcy  >>  Suzhou (Chiny)  >>  Szanghaj (Chiny)  >...
od 0 zł
zobacz
Rejs statkiem z St. Petersburga do Moskwy - Pl Pilot
06.06 - 15.06.2019 (9 nocy)
trasa: Przelot z Warszawy  >>  St. Petersburg (Rosja)  >>  Jezioro Łodoga (Rosja)  >>  Witegra (Rosja)  >>  Goritsy (...
od 6 398 zł
zobacz
Miami, Montego Bay i George Town
18.03 - 25.03.2019 (7 nocy)
trasa: Miami (USA)  >>  Dzień na morzu  >>  Montego Bay (Jamajka)  >>  George Town (Kajmany)  >>  Cozumel (Meksyk)&nb...
od 479 €
+ opłaty portowe
zobacz
Brazylia na MSC Seaview V
18.03 - 21.03.2019 (3 noce)
trasa: Santos (Brazylia)  >>  Portobelo (Brazylia)  >>  Camboriu (Brazylia)  >>  Santos (Brazylia)
od 229 €
+ opłaty portowe
zobacz
Zapisz się na newsletter i na bieżąco otrzymuj oferty na
najlepsze rejsy, okazje i promocje
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz