AleRejsy.pl - Najlepsze oferty rejsów wycieczkowych! Działamy od 2009 roku!
511 757 511 511 474 511
pn-pt 9.00 - 17.00
sob. 10.00-14.00
Brak regionów.
Brak armatorów.
Brak statków.
Brak subregionów.

Rejs po Jangcy - PL Pilot + przelot

Rejs 5-gwiazdkowym statkiem wycieczkowym po rzece Jangcy

Termin
27.03 - 04.04.2019
Ilość nocy
8 nocy
Transport
Rejs z przelotem
Trasa
Wylot z Warszawy  >>  Przylot do Chongqing  >>  Rzeka Jangcy  >>  Suzhou (Chiny)  >>  Szanghaj (Chiny)  >>  Wylot z Szanghaju do Warszawy
Trasa rejsu
DZIEŃ PORT DO PORTU W MORZE
dzień 1 - 27.03.2019 Wylot z Warszawy
dzień 2 - 28.03.2019 Przylot do Chongqing
dzień 3 - 29.03.2019 Rzeka Jangcy
dzień 4 - 30.03.2019 Rzeka Jangcy
dzień 5 - 31.03.2019 Rzeka Jangcy
dzień 6 - 01.04.2019 Suzhou (Chiny)
dzień 7 - 02.04.2019 Suzhou (Chiny)
dzień 8 - 03.04.2019 Szanghaj (Chiny)
dzień 9 - 04.04.2019 Wylot z Szanghaju do Warszawy
Armator zastrzega możliwość zmian w programie rejsu.
Cena za osobę (w kabinie dwuosobowej)
Kabina z balkonem       brak
Dzieci i młodzież       zadzwoń
Przelot + PL Pilot       w cenie
Opłaty portowe       w cenie
Podane ceny są cenami orientacyjnymi
Aby uzyskać aktualną cenę, zadzwoń do konsultanta
511 757 511
POTWIERDŹ CENĘ I DOSTĘPNOŚĆ
Cena zawiera
- Opiekę polskiego pilota
- Przelot na trasie Warszawa – Chongqing i Szanghaj – Warszawa z przesiadką
- Wycieczki wymienione w programie
- 5 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych
- 3 noclegi w zewnętrznej, 2-osobowej kajucie z balkonem na 5-gwiazdkowym Victoria Cruise
- Wszystkie posiłki (z wyjątkiem kolacji w dniu 6-7 oraz lunchu w dniu 8)
- Napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców
- Transport zgodnie z programem
- Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera
-Pakietu wycieczek Suzhou i Szanghaj w kwocie 398PLN/os
- Ewentualnych dodatkowych atrakcji
- Wydatków indywidualnych
- Dopłaty do pokoju 1-osobowego
- Wizy do Chin
- Napiwków dla personelu na Victoria Cruises (ok. 25 USD)
- Wydatków osobistych
- Wszystkiego, co nie zostało ujęte w ”Cena zawiera”

Inne
Program wycieczki

Dzień 1 Wylot z Warszawy
Polecimy z Polski do Chongqing.

Dzień 2 Przylot do Chongqing. Zoo, ratusz, Muzeum Trzech Przełomów i zakwaterowanie na statku
Wylądujemy w górzystym mieście Chongqing w zachodniej prowincji Syczuan, gdzie rzeka Jialing Jiang wpada do Jangcy. W przeciwieństwie do innych chińskich miast trudno będzie spotkać tutaj rowerzystów. Mieszkańcy poruszają się głównie motocyklami i motorowerami, a znajdujące się w mieście fabryki tych pojazdów, przeżywają złote dni. Chongqing z okolicami zamieszkuje około 31 milionów ludzi.

Z lotniska udamy się w kierunku ogrodu zoologicznego, gdzie między innymi odwiedzimy zagrożone wyginięciem niedźwiedzie panda.

Po lunchu pojedziemy na jeden z centralnych placów miasta, gdzie lokalna władza w 1953 roku wzniosła wierną kopię Świątyni Nieba w Pekinie. Imponująca budowla wykorzystywana jest dzisiaj jako ratusz, a duży plac przed budynkiem jest na co dzień pełen życia.

Dzień zakończymy odwiedzając Muzeum Trzech Przełomów, które pokazuje dzieje rzeki Jangcy i jej wpływ na historię Chin.

Następnie udamy się w dół rzeki, gdzie będzie czekał na nas 5-gwiazdkowy statek. Po zaokrętowaniu odpłyniemy rozpoczynając naszą przygodę po rzece Jangcy.

Dzień 3 Rzeka Jangcy. Świątynia Shibaozhai
Pierwszy przystanek zrobimy w pięknej pagodzie Shibaozhai. Ta drewniana 56-metrowa świątynia została zbudowana na zboczach skały i początkowo liczyła tylko 9 pięter, w roku 1956 dodano jeszcze 3 piętra. W środku świątyni znajdują się spiralne schody, które prowadzą na sam jej szczyt. Shibaozhai jest wspaniałym przykładem klasycznej, chińskiej architektury. Ciekawostką jest, że została ona zbudowana bez użycia ani jednego gwoździa.

W czasie rejsu przy odrobinie szczęścia zobaczymy bawiące się na brzegach rzeki małpy i wyjątkowy krajobraz okolicy. Proponujemy również udział w wydarzeniach odbywających się na pokładzie statku takich jak pokazy tai-chi, wykład o tradycyjnej, chińskiej medycynie czy nauka gry w chińską grę mah-jong.

Dzień 4 Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów i formacje skalne
Dzień rozpoczniemy przekraczając dwa pierwsze i najbardziej imponujące przełomy, które rozsławiły rzekę Jangcy na całym świecie. Przez tysiąclecia rzeka wdzierała się w imponujące masywy górskie Chin i tworzyła fantastyczne klifowe formy, które wznoszą się po obu stronach rzeki na wysokość 900 metrów. I właśnie w tych okolicach rzeka zwęża się i tworzy niebezpieczne wiry. W wielu miejscach jest bardzo wąska i napiera z niesamowitą siłą tak, że tylko bardzo doświadczeni marynarze wiedzą jak manewrować w tym miejscu. Sezonowa różnica poziomu wody w niektórych miejscach wynosi 50 metrów.

Podziwiać będziemy formacje skalne z interesująco wyrzeźbionymi wierzchołkami. Najsłynniejszy z nich to malowniczy szczyt Boginii. Przesiądziemy się do mniejszych łódek i popłyniemy ok. 15 kilometrów w górę rzeki, która początkowo nie była większa niż strumień. Po wybudowaniu Zapory Trzech Przełomów stan rzeki podniósł się w międzyczasie o 70-100 metrów, w zależności od sezonu.

W okolicy żyje wiele chronionych gatunków zwierząt, np. małpy, kozice górskie, jelenie i dziki, rosną tutaj zioła wykorzystywane w chińskiej medycynie tradycyjnej. Region jest także słynny ze swojej herbaty nazywanej często herbatą życia lub herbatą górską.
Następnie popłyniemy z powrotem do naszego statku.

Dzień 5 Rzeka Jangcy. Zapora Trzech Przełomów, pociągiem ekspresowym z Yichang do miasta kanałów Suzhou
Zatrzymamy się przy ogromnej, znanej na całym świecie, Zaporze Trzech Przełomów. Jest ona nie tylko największą zaporą na świecie, ale także największą na świecie elektrownią wodną. Rząd Chin nazywa budowlę większym mistrzostwem niż Wielki Mur Chiński. Więcej niż milion Chińczyków trzeba było przesiedlić do nowopowstałych miast po tym, jak stan wody podniósł się o ponad 100 metrów. Będziemy mieli fantastyczny widok na rozmiary tej budowli. Autokarem udamy się tak blisko zapory, jak tylko to możliwe.

Następnie pojedziemy do Yichang, gdzie na stacji kolejowej wsiądziemy do ekspresowego pociągu do Suzhou. Podróż pociągiem potrwa około 8 godzin. Podróżowanie pociągiem w Chinach jest najlepszym sposobem poznania kraju.

Do Suzhou przyjedziemy wieczorem i udamy się do naszego hotelu, w którym spędzimy następne dwie noce.

Dzień 6 Suzhou. Ogród chiński, przędzalnia jedwabiu, miasto portowe i Muzeum Suzhou. Dla chętnych rejs po kanale (dodatkowo płatny)
Udamy się do znanych ogrodów Suzhou, w tym do Ogrodu Rybaka, który razem z innymi znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ogród Rybaka z roku 1140 został zainspirowany prostym życiem rybackim, a na jego terenie można zobaczyć klasyczną willę z XII wieku.

W czasie panowania dynastii Ming arystokracja w Suzhou budowała wille i prywatne ogrody, które jako symbol dobrobytu stanowiły harmonię pomiędzy naturą i kulturą.

Opuścimy ogród by obejrzeć pozostałości starych murów i bramy miejskiej, zbudowanych 2 500 lat temu przez mieszkańców miasta. Nastepnie zobaczymy położoną w pobliżu ponad 30-metrową, ośmiokątną świątynię. Obecnie jest ona zamknięta ze względu na prace renowacyjne i archeologiczne, dlatego nie możemy zagwarantować, że uda nam się wejść do środka.

Odwiedzimy przędzalnię jedwabiu, gdzie będzie okazja prześledzić cały proces od gotowania kokonu do momentu zwijania gotowych przędzy jedwabiu w miękkie pęki. Suzhou od czasów dynastii Tang w VII wieku aż do naszych czasów jest chińską stolicą jedwabiu, a kokony jedwabiu produkowane nadal w okolicznych okręgach kraju przywożone są do miasta w celu gotowania ich, przędzenia i zwijania. Będzie możliwość zakupu produktów z przędzalni. Obiad zjemy w restauracji znajdującej się na terenie.

Potem udamy się do pięknego Muzeum Suzhou, stworzonego przez chińsko-amerykańskiego architekta I. M. Pei, który również jest autorem szklanej piramidy przed Muzeum Luwr w Paryżu. Muzeum posiada imponujący zbiór historycznej sztuki chińskiej i rzemiosła.

Dalsza część dnia będzie do własnej dyspozycji. Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy, ęedą uczestniczyć w wieczornej wycieczce. Spacerem przejdziemy dół do kanału, gdzie wsiądziemy na pokład łódki i odbędziemy nastrojową podróż przez stare Suzhou. Następnie zjemy kolację w jednej z restauracji w mieście.

(Kolacja i rejs łódką nie są zawarte w cenie wycieczki, lecz są częścią pakietu wycieczkowego, który można zakupić oddzielnie. Patrz więcej w programie w wycieczki).


Dzień 7 Suzhou – Szanghaj. Budynek Jin Mao, bazar Yuyuan, Muzeum Shanghai i Nanjing Lu. Dla chętnych pokaz akrobatyczny (dodatkowo płatny)
Udamy się do Szanghaju. Po lunchu w jednej z restauracji w mieście udamy się na 88 piętro budynku Jin Mao, skąd rozpościera się fenomenalny widok na to milionowe miasto. Szanghai ze swoimi prawie 26 milionami mieszkańców jest największym i najbardziej zaludnionym miastem Chin. W okresie do 1949 roku miasto było pod administracją krajów zachodnich i Japończyków. Po przejęciu władzy przez chińskich komunistów wielu obcokrajowców oraz bogatych mieszkańców opuściło miasto. Tak samo jak mieszkający w mieście bogaci Chińczycy. W dzisiejszych czasach kapitał z powrotem powrócił do miasta. Znajdują się tu największe domy towarowe w Chinach i rozwija się najbardziej nowoczesny przemysł.

Następnie udamy się do starej części miasta, gdzie odwiedzimy bazar Yuyuan. Tutaj będziemy mieli możliwość kupienia chińskich produktów, od sztuki do pamiątek, na egzotycznych potrawach kończąc. Ta stara chińska dzielnica z wąskimi uliczkami handlowymi i mieszkalnymi, które sukcesywnie są likwidowane. To absolutnie ostatni moment, aby zobaczyć ten kawałek historii Szanghaju.

Następnym przystankiem jest główny deptak Szanghaju, Nanjing Lu, gdzie wszystkie międzynarodowe domy mody walczą o naszą uwagę razem ze szturmującymi rynek markami chińskimi. Prawie kilometrowy deptak tętni życiem przez całą dobę.

Przespacerujemy się do Muzeum Szanghaju, które posiada imponujący zbiór brązu, porcelany, kaligrafii, malarstwa, tekstyliów i rzeźb, a wszystko to jest zaprezentowane w sposób bardzo przejrzysty. Wszędzie znajdziemy teksty zarówno w języku chińskim jak i w angielskiem. Eksponaty znajdujące się tutaj to najlepsza sztuka chińska i chińskie rzemiosło, a muzeum określane jest jako absolutnie najlepsze muzeum w Chinach. Księgarnia muzealna jest “must have” dla każdego, kto interesuje się sztuką chińską, rzemiosłem i architekturą.

Pozostała część dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. Osoby, które zakupiły pakiet wycieczkowy udadzą się na kolację do restauracji, a następnie obejrzą przedstawienie grupy akrobatycznej Szanghaju. Na całym świecie jest ona znana ze swojej gibkości, a kilka klasycznych i najbardziej znanych numerów z pewnością znajdzie się wieczornym programie.

(Pokaz akrobatyczny oraz kolacja nie są zawarte w cenie wycieczki, ale są częścią pakietu wycieczkowego, który można wykupić oddzielnie. Patrz więcej w programie wycieczki).

Dzień 8 Szanghaj. Dzień wolny oraz pożegnalna kolacja
Tego dnia proponujemy poznać Szajghaj na własną rękę. Galerie, muzea, kawiarnie i restauracje znajdują się w całym mieście. Szczególnie The Bund i nastrojowa francuska niegdyś dzielnica zapraszają na miłe spędzenie czasu i poznanie życia mieszkańców. Szanghaj jest również rajem zakupowym. Również wiele lokalnych chińskich sklepów przyciąga swoją ofertą odzieży, obuwia i innych rzeczy. Prosimy pamiętać, iż dobrym zwyczajem jest targowanie się o cenę, mimo iż wymaga to cierpliwości. Chińczycy są szczególnie utalentowanymi sprzedawcami i sprzedawczyniami!

chętni mogą również popłynąc po rzece Huangpu lub obserwować codzienne życie chińczyków w parkach miejskich, gdzie rano ćwiczą tai-chi, puszczają smoki oraz rozmawiają przy filiżanką herbaty.

Wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji.

Dzień 9 Wylot z Szanghaju do Warszawy
Po dziewięciu dniach pełnych przeżyć czas na drogę powrotną. Pojedziemy na lotnisko w Szanghaju, skąd polecimy do Warszawy.
Porty na trasie
Rezerwacja dla grup
Proponujemy indywidualną kalkulację cen dla grup zorganizowanych, oraz grup znajomych. Głównym kryterium jest ilość zamawianych kabin. Przy współpracy ze sprawdzonymi kontrahentami możemy obsłużyć kilkusetosobowe kongresy, oraz kilkunastoosobowe grupy znajomych/krewnych czy kontrahentów. Oferujemy przejazdy komfortowymi autokarami, przeloty z transferami lotniskowymi, oraz opiekę doświadczonych pilotów wycieczek i przewodników po portach. Kontakt pod nr telefonu 511 727 511.
Inne
Kajuta Superior na pokładzie głównym
Kajuta (19,6 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami (zawarta w cenie wycieczki)
Kajuta Superior na Promenadzie lub mostku ok. 19,6 m²
Kajuty Superior można również otrzymać z dodatkowym pakietem usług
Executive suite na pokładzie Bridge z dodatkowym pakietem usług
Suite (27,3 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami oraz sofą do spania
Deluxe suite na Promenadzie z dodatkowym pakietem usług
Suite (42,5 m²) z dwoma jednoosobowymi łóżkami oraz sofą do spania
Suity są idealne dla rodzin, które chcą mieszkać razem w jednej kajucie.

Dopłata za wyższy standard kajuty:
- Kajuta Superior na Promenadzie 198 PLN/osobę
- Kajuta Superior na Promenadzie lub pokładzie-mostku z dodatkową obsługą * 528 PLN/osobę
- Executive suite z dodatkową obsługą * 3198 PLN/osobę
- Deluxe suite z dodatkową obsługą * 5498 PLN/osobę

Dopłata za wyższy standard jednoosobowej kajuty
- Jednoosobowa kajuta na głównym pokładzie 1798PLN/osobę
- Jedoosobowa kajuta Superior na promenadzie 1998PLN/osobę
- Kajuta seperior na Promenadzie lub pokładzie-mostku z dodatkową obsługą * 2298PLN/os
- Executive suite jednoosobowa z dodatkową obsługą * 3998PLN/osobę
- Jednoosobowa Deluxe suite z dodatkową obsługą * 5498PLN/osobę

Dopłata za wyższy standard jest na zapytanie i nie może być zagwarantowana.

Dodatkowa obsługa zawiera:
- Poranną kawę i herbatę w salonie
- Powitalny kosz z oowcami
- Bezprzewodowy Internet w Executive Lounge i na terenie lobby (połączenie tylko wówczas, gdy statek przypływa do większych miast,)
- Ścielenie łóżka na noc
- Czyszczenie obuwia
- Napoje bezalkoholowe (wraz z napojami bez dodatku cukru) na lunch i obiad
- Wybór pomiędzy dwoma restauracjami na niektórych statkach (wyboru dokonuje się na początku podróży i rozpoczyna się on po pierwszym wieczorze na pokładzie). Prosimy zwróć uwagę, iż oznacza to, że nie spożywa się posiłków z resztą grupy
- Ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe bez limitu w Executive Lounge (Pepsi, Sprite, soki, kawa i herbata) Aperitif godzinę przed kolacją (wino domu, piwo i napoje)
- Wino domowe oraz piwo do obiadu w restauracji


Dopłata do pokoju 1-osobowego
1798 PLN
TERMIN Kabina z balkonem Dzieci i młodzież Przelot + PL Pilot
27.03 - 04.04.2019 brak zadzwoń w cenie

 

1 krok - Wyszukaj interesujący Cię rejs.

2 krok - Zadzwoń (pracujemy do godziny 21.00) - potwierdzimy dostępność i cenę. Zrobimy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na rynku.

3 krok - Prześlemy dokumenty rezerwacji rejsu, którą opłacisz w określonych terminach.

Na 5-7 dni przed rejsem otrzymasz dokumenty podróży - ciesz się wspaniałym wypoczynkiem.

 

 

Zobacz nasze propozycje

Rejs po Renie i kwitnące tulipany w Holandii
25.03 - 30.03.2019 (5 nocy)
trasa: Przelot z Warszawy  >>  Kolonia (Niemcy)  >>  Amsterdam (Holandia)  >>  Enkhuizen (Amsterdam)  >>  Rotterdam (...
od 4 796 zł
zobacz
Rejs statkiem z St. Petersburga do Moskwy - Pl Pilot
06.06 - 15.06.2019 (9 nocy)
trasa: Przelot z Warszawy  >>  St. Petersburg (Rosja)  >>  Jezioro Łodoga (Rosja)  >>  Witegra (Rosja)  >>  Goritsy (...
od 0 zł
zobacz
Rejs statkiem z St. Petersburga do Moskwy
27.07 - 04.08.2019 (8 nocy)
trasa: Przelot z Warszawy  >>  St. Petersburg (Rosja)  >>  Mandrogi (Rosja)  >>  Kiży (Rosja)  >>  Goritsy (Rosja)&nb...
od 6 898 zł
zobacz
Malta i Francja z Barcelony II
22.03 - 29.03.2019 (7 nocy)
trasa: Barcelona (Hiszpania)  >>  Marsylia (Francja)  >>  Genua (Włochy)  >>  Naples (Włochy)  >>  Mesyna/Sycylia (Wł...
od 469 €
+ opłaty portowe
zobacz
Zapisz się na newsletter i na bieżąco otrzymuj oferty na
najlepsze rejsy, okazje i promocje
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz