Alerejsy
. . .
Rejsy wycieczkowe statkiem? Najlepszy sposób na wypoczynek!

Rejsy wycieczkowe statkami to wspaniały sposób na udany wypoczynek - dopiero odkrywany przez polskich turystów. Zwiedzaj z nami świat na pokładach luksusowych statków. Połącz beztroskę z nieprzerwaną zabawą. Atrakcje na pokładzie statku - baseny i boiska sportowe oraz kasyno, kluby z muzyką na żywo i dyskoteki nie pozwolą na chwile nudy. Wyśmienite posiłki, codzienne przedstawienia w teatrze i rozrywka - nie pozwolą Ci zapomnieć o takich wakacjach.

A po powrocie z rejsu wycieczkowego zaczniesz planować następny wyjazd aby sprawdzić czy to nie był sen.

Dla komfortu naszych klientów w ofercie mamy rejsy z polskim pilotem, oraz z przejazdem autokarem. Pomagamy też w organizacji przelotów samolotem wraz z transferem z lotniska do portu.

Dzieci płyną gratis.

Na statkach linii MSC i Costa dzieci do lat 18 z dwoma osobami dorosłymi płyną jedynie za opłaty portowe. Na statkach pasażerskich znajdują się kluby dla dzieci w różnym wieku, w których to pod opieką wykwalifikowanej kadry spędzają czas na zabawie, rozrywce i zawieraniu nowych znajomości.

Co w cenie rejsu?

Rejsy to oferty praktycznie na każdą kieszeń. Za wydane pieniądze właśnie Cruising oferuje najwięcej. W cenie rejsu zawarte są: kabina, wszystkie posiłki i przekąski, wszelkie atrakcje i zabawy organizowane na pokładzie (w tym rewie, koncerty, występy, kino), korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo-rekreacyjnych na pokładzie: baseny, leżaki, fitness center, sauna, solarium, korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, aerobik itd. Szczegóły poznasz w ofertach rejsów. Prosimy zwrócić także uwagę na wyłączenia z ceny rejsu.

Języki na statkach.


Załoga i personel na statku posługuje się kilkoma językami. Językiem dominującym jest język angielski, ale możemy tez porozumieć się bez problemu w językach: niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Na statkach często można spotkać polskich członków załogi. W naszej ofercie mamy też rejsy z polskim pilotem.

Co można robić na statkach wycieczkowych?

Pobyt na pokładzie statku daje uczucie olbrzymiej swobody i wolności, o wiele większej niż oferuje jakikolwiek resort. Statki są tak wielkie, że nawet przez kilka dni nie odkryje się ich wszystkich tajemnic i zakamarków. Poza tym można zwiedzać wiele ekscytujących miejsc podczas wycieczek lądowych. Każdego dnia w nowym miejscu! Statki pasażerskie to prawdziwe pływające resorty. Tak jak luksusowe hotele oferują pasażerom ogromną wygodę, komfort i luksus.

Można wypoczywać na leżaku oddychając morskim powietrzem, opalać się czytając ulubione książki lub podziwiać zmieniające się krajobrazy, rozkoszując się ulubionym drinkiem.

Dla lubiących aktywny wypoczynek organizowane są kursy nauki tańca i zawody sportowe. Na wielu statkach znajdują się korty tenisowe i trasy do joggingu, można grać w golfa lub pływać w basenie. Po treningu w fitness center można korzystać z sauny albo odpoczywać w jacuzzi.

Można również oglądać filmy w kinie, grać w brydża, korzystać z uciech kasyna. Każdego wieczoru oferowany jest bogaty program rozrywkowy.

Co można robić w portach?

Jest tyle możliwości spędzania czasu, że będzie kłopot z wyborem! Można wybrać się na zwiedzanie we własnym zakresie lub skorzystać z bogatej oferty organizowanych wycieczek. Wedle uznania można podziwiać okoliczne atrakcje turystyczne lub polować na super okazje w strefach wolnocłowych. Wybór jest bogaty (w zależności od odwiedzanego miejsca): spływy rwącymi rzekami, wycieczki rowerowe na szczyt wulkanu, zwiedzanie malowniczych zakątków konno, wspinaczka na piramidę czy wodospad. Można kąpać się w lazurowych wodach i wylegiwać się na najpiękniejszych plażach lub, jeśli wystarczy jeszcze czasu, zagrać w tenisa czy w golfa, uczyć się windsurfingu. Pozostaje jeszcze wiele innych możliwości jak: połowy ryb, żeglowanie, nurkowanie, wspinaczka....

Jednym słowem REJS WYCIECZKOWY to najdoskonalsze połączenie atrakcji. To okazja poznania nowego i robienia wielu rzeczy o jakich zawsze marzyłeś! I to wszystko bez konieczności ciągłego pakowania i rozpakowywania się, tak jak w przypadku zwykłej wycieczki turystycznej.

All Inclusive na statkach

W naszej ofercie mamy nową linie żeglugową - Pullmantur. Wprowadza ona nowe standardy w rejsach wycieczkowych takie jak: opcję przelotu do portu początku rejsu i powrót po rejsie własnymi samolotami oraz napoje alkoholowe i gazowane w cenie rejsu. W naszej ocenie warto zainteresować się ofertą tej linii.


Na statkach linii MSC i Costa można dokupić all inclusive jako opcję dodatkową. Każda linia żeglugowa ma inne propozycje pakietów napojów, prosimy o kontakt w sprawie ich szczegółów.

Zaokrętowanie

Zaokrętowanie odbywa się na około cztery godziny przed wypłynięciem. Dokładna godzina rozpoczęcia zaokrętowania jest podawana na bilecie. "Check-in" zamykany jest natomiast zazwyczaj na 1-2 godziny przed wypłynięciem (szczegóły znajdują się także w bilecie). Przed wejściem na statek obsługa danej linii zabiera Państwa bagaż i dostarcza go bezpośrednio do kabiny, a w dniu wyokrętowania znoszone ze statku. W tym celu należy czytelnie wypełnić naklejkę bagażową wpisując drukowanymi literami: imię i nazwisko, nazwę statku, nr kabiny, datę i port zaokrętowania. Serwis bagażowy jest w cenie rejsu.

Hotele przed i po rejsie

Na zamówienie rezerwujemy hotele przed lub po rejsie w porcie wypłynięcia. Proponujemy również połączenie rejsu z kilkudniowym pobytem wypoczynkowym. Polecamy atrakcyjnie usytuowane hotele bardzo dobrej klasy. Proponujemy specjalne pakietowe ceny zawierające transfer z portu do hotelu lub hotelu do portu.

Dokumenty i wizy

Każdy uczestnik jest odpowiedzialny za posiadanie ważnego paszportu (min 6 miesięcy przed ukończeniem daty ważności) oraz wymaganych wiz (informacji na temat wymaganych wiz udziela organizator). Uwaga: Prosimy nie pakować paszportów, biletów oraz innych dokumentów podróży do głównego bagażu tylko umieścić je w bagażu podręcznym. Podczas rejsu istnieje możliwość zdeponowania ważnych dokumentów, pieniędzy oraz innych kosztownych przedmiotów w sejfie w recepcji. Na wielu statkach sejfy znajdują się w kabinach. Dyrekcja statku nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie przedmioty pozostawione w kabinach.

Wiza do USA

Klienci zainteresowani rejsem podpisują umowę i wpłacają wymaganą zaliczkę. Po otrzymaniu tej wpłaty przesyłamy pismo potwierdzające uczestnictwo klientów w rejsie, które należy zabrać ze sobą na spotkanie z konsulem w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie lub Ambasadzie USA w Warszawie. Od 2004 roku każdy klient starający się o wizę umawia się indywidualnie na spotkanie z konsulem dzwoniąc pod płatny numer 0 701 77 44 00 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00). Dzwoniąc należy mieć przy sobie paszport, papier i przybory do pisania. Operatorzy obsługujący ten numer ustalają termin spotkania z konsulem, jak również wyjaśniają, jakie dokumenty należy dostarczyć konsulowi i o co moze on zapytać. Pracownicy naszego biura pomagają wypełnić formularz wizowy. Więcej informacji na stronach www.usinfo.pl.

Ubezpieczenie

Uczestnikom naszych imprez zapewniamy ubezpieczenie w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń S.A. SIGNAL IDUNA. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia (KL), następstwa nieszczęśliwych wypadków (NWI i NWS) oraz bagaż podróżny. W sytuacji rejsów po Morzu Śródziemnym podstawowy pakiet SIGNAL IDUNA S.A. obejmuje: KL 10.000 Euro, NWI 7000 PLN, NWS 3.500 PLN oraz bagaż 800 PLN. W sytuacji rejsów poza basenem Morza Śródziemnego podstawowy pakiet SIGNAL IDUNA S.A. obejmuje: KL 30.000 Euro, NWI 16.000 PLN, NWS 8.000 PLN oraz bagaż 1.800 PLN. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna sie 48 godzin przed terminem rozpoczęcia rejsu, nie wcześniej jednak niż z chwilą rozpoczęcia podróży przez ubezpieczonego. Ochrona ubezpieczeniowa kończy się na 48 godzin po właściwym terminie zakończenia rejsu, nie później jednak niż z chwilą zakończenia przez ubezpieczonego podróży. Istnieje możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia, wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Preferencyjne stawki oraz warunki ubezpieczenia dostępne u organizatora.

Opieka medyczna

Na wszystkich statkach znajduje się punkt medyczny. Godziny jego otwarcia podane są w recepcji i gazetce pokładowej. Wizyta lekarska jest płatna a jej koszt zwracanych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe wyłącznie na podstawie oryginałów dokumentów wystawionych przez lekarza. Osoby stale zażywające leki, powinny zabrać wystarczający ich zapas, gdyż mogą być niedostępne na statku (leki prosimy umieścić w bagażu podręcznym).

Szczepienia

W sytuacji niektórych tras wymagane są szczepienia ochronne. Informacje na temat obowiązkowych lub zalecanych szczepień można uzyskać u organizatora, w lokalnym Sanepidzie lub u swojego lekarza.

Ubiór

W ciągu dnia strój jest dowolny. Sugerujemy zabrać rzeczy wygodne, takie jak zwykle zabiera się na wakacje. Prosimy nie zapomnieć wygodnego obuwia, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, stroju sportowego i kąpielowego. Prosimy pamiętać również o rzeczach cieplejszych z uwagi na przejazd i wieczory na morzu. W trakcie zwiedzania miejsc kultu religijnego wymagany jest odpowiedni strój (długie spodnie lub spódnice, zakryte ramiona). Na statku obowiązuje zakaz przychodzenia do restauracji w strojach plażowych. Wieczorami mile widziane są stroje bardziej eleganckie, a podczas 2 wieczorów galowych wymagane są stroje wieczorowe (garnitur lub ciemna marynarka i krawat, suknia wieczorowa). Informacje o zalecanych strojach na kolejne wieczory umieszczane są w gazetce pokładowej.

System opłat na statku

Na statkach obowiązuje bezgotówkowy system opłat. Pasażerowie otrzymują karty elektroniczne, które są kartami identyfikacyjnymi oraz kartami płatniczymi (na niektórych statkach również "kluczami" do kabin). Waluta obowiązująca na statku jest podana w opisie statku. Należność reguluje sie ostatniego dnia rejsu w banku, gotówką (wpłata depozytu pierwszego dnia rejsu) lub kartą kredytową na podstawie zbiorczego rachunku. Najczęściej honorowane karty to VISA, Eurocard, Mastercard, American Express. Karty kredytowe należy zarejestrować zaraz po zaokrętowaniu. Prosimy zaopatrzyć się w waluty krajów, będących na trasie rejsu.

Napiwki

Tradycją morskich wycieczek jest wręczanie napiwków załodze statku. Dla Państwa komfortu i wygody poszczególne firmy sugerują w swoich warunkach wysokość kwot napiwków. Napiwki rozdzielane są pomiędzy stewarda zajmującego się Państwa kabiną oraz kelnera i asystenta kelnera. Na większości statków kwota napiwków jest automatycznie doliczana do Państwa rachunku. Napiwki za serwis w barach są doliczane automatycznie do każdego rachunku. Napiwki są obowiązkowe dla wszystkich linii.

Wysokość napiwków:

MSC Cruises: 8,50€/dzień/osobę dorosłą, dziecko 3-13lat 4,25euro/dzień/dziecko, od 14-17 roku życia 8,50€/dzień,dziecko, młodsze dzieci bez opłat.
Costa Cruises: 8 Euro/dzień/osoba dorosła,  dziecko 4-13 lat  4Euro/dzień/dziecko; od 14-17roku życia 8euro/dzień/dziecko, młodsze dzieci bez opłat
NCL Freestyle Cruising: 12 USD/dzień/osoba dorosła, 6 USD/dzień/dziecko;
Holland America Line: 10 USD/dzień/osoba dorosła, 5 USD/dzień/dziecko;
Louis Cruise Lines: 8 Euro/dzień/osoba dorosła, 4 Euro/dzień/dziecko.

Recepcja - gazetka pokładowa

Personel statku posługujący się językami: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, portugalskim i hiszpańskim udziela pasażerom wszystkich potrzebnych informacji. Każdego wieczoru do kabiny dostarczana jest gazetka pokładowa, w której podawane są ważne informacje dotyczące kolejnego dnia rejsu: szczegółowy program dnia, godziny posiłków, informacje o wycieczkach fakultatywnych, zajęciach sportowych i rozrywkowych, repertuar filmowy, godziny otwarcia sklepów, salonów piękności, masażu i fitness, siłowni, punktów usługowych, barów, kasyna, godziny rozpoczęcia wieczornych spektakli, specjalne promocje itp. Gazetka wydawana jest w kilku wersjach językowych (nie jest wydawana w języku polskim). Podczas rejsów z polskim pilotem, pilot załatwia wszystkie sprawy związane z przejazdem, służy pomocą przy zaokrętowaniu, przyjmuje zapisy na wycieczki fakultatywne oraz udziela pasażerom wszystkich niezbędnych informacji.

Serwis kabinowy


Kabiny są sprzątane 2 razy dziennie. Wymieniane są ręczniki, a na życzenie pościel. Serwis ten jest wliczony w cenę rejsu.

Internet na statku

Na pokładach większości statków znajdują się kafejki internetowe. Istnieje również możliwość podłączenia internetu do laptopa. Usługa ta jest dodatkowo płatna.

Wyokrętowanie

Dokładna procedura wyokrętowania zawarta jest w gazetce pokładowej i dostarczana jest do Państwa kabiny na dzień przed przypłynięciem statku do portu zakończenia rejsu. Na dzień przed wyokrętowaniem należy uregulować swój rachunek oraz odebrać w recepcji odpowiednio oznakowaną naklejkę bagażową (przypominamy o opisaniu naklejki bagażowej). Bagaż wystawiany jest przed kabinę ostatniej nocy, a obsługa statku znosi Państwa bagaż do hali terminala.


Znajdź swój rejs
Region:
Miesiąc:
Armator:
Tysiące ofert czekają na Ciebie!

Newsletter - najlepsze oferty rejsów na Twój e-mail

Schowek
Warto zobaczyć
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Phuket
Emiraty na MSC Splendida
20.01 - 27.01.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Cena tylko w AleRejsy.pl !!!
Emiraty na C. Mediterranea
02.02 - 09.02.2018
Cena od 299.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
03.02 - 10.02.2018
Cena od 215.00 € + opłaty portowe
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
PAKIET ALL INCLUSIVE W CENIE!
Transatlantyk + lot powrotny
10.11 - 26.11.2017
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Transatlantyk + lot powrotny
16 dniowy rejs z przelotem do Europy
Emiraty na MSC Splendida
13.01 - 20.01.2018
Cena od 409.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Rejs po Emiratach
Słoneczna Trasa
04.11 - 11.11.2017
Cena od 469.00 € + opłaty portowe
Słoneczna Trasa
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Emiraty na C. Mediterranea
29.12 - 05.01.2018
Cena od 859.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Symphony Of The Seas w Europie
28.04 - 06.05.2018
Cena od 1339.00 € + opłaty portowe
Symphony Of The Seas w Europie
8-dniowy rejs największym statkiem świata
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
30.12 - 06.01.2018
Cena od 1279.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
Sylwestrowy rejs po Karaibach
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
28.04 - 05.05.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
8-dniowy rejs po wschodnich Karaibach
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
24.02 - 01.03.2018
Cena od 1549.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
29.01 - 12.02.2018
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
12-dniowy rejs z Genui- PL PILOT
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
27.04 - 06.05.2018
Cena od 539.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
8 dniowy rejs z Genui PL PILOT- wyjazd z Wrocławia
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
23.06 - 02.07.2018
Cena od 749.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
Pierwszy tydzień wakacji Rejs + PLpilot + autokar
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
Rejs+przelot+ hotel+pobyt w Wietnamie
Azja Południowo-Wschodnia
04.03 - 18.03.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
15-dniowy rejs statkiem Celebrity Millennium
Azja Południowo-Wschodnia
29.01 - 10.02.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
13-dniowy rejs statkiem Celebrity Constellation
Włochy, Malta i Hiszpania
28.01 - 04.02.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
11.02 - 18.02.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
15.01 - 22.01.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1649.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Azja CityTour + przelot + hotele
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1499.00 € + opłaty portowe
Azja CityTour + przelot + hotele
Rejs+przelot+hotel Singapur i Bangkok
Rezerwacja
KURS WALUT
1 USD= 3,60zł
1 EURO= 4,23zł