Alerejsy

Adriatyckie Odkrycia PL PILOT

Statek / Linia: Costa Luminosa / Costa Cruises
Termin: 27.04 - 05.05.2018 inne terminy
Dzień:Port:Do portu:W morze:
Dzień 1 - 2018-04-27Przejazd autokarem Katowice-Wenecja------
Dzień 2 - 2018-04-28Wenecja (Włochy)---17.00
Dzień 3 - 2018-04-29Bari (Włochy)14.0020.00
Dzień 4 - 2018-04-30Dzień na morzu------
Dzień 5 - 2018-05-01Pireus /Ateny (Grecja)8.0017.00
Dzień 6 - 2018-05-02Katakolon (Grecja)08:0014:00
Dzień 7 - 2018-05-03Kotor (Czarnogóra)14.0021.00
Dzień 8 - 2018-05-04Split (Chorwacja)9.0017.00
Dzień 9 - 2018-05-05Wenecja (Włochy)9.00---
Dzień 10 - 2018-05-06Powrót autokarem do kraju------
  • Ceny

Kabina:kabina wewnętrzna classickabina z oknem classickabina z balkonem classic
Cena za osobę w kabinie dwuosobowej od:532,00 €694,00 €802,00 €
przejazd autokarem Katowice- Wenecja- Katowice100,00 €
opłaty portowe150,00 €
Ceny orientacyjne. Aby uzyskać cenę aktualną w danym dniu, zadzwoń na nr tel. 511 757 511

Dodatkowe uwagi

Cena obejmuje:
  
- rejs statkiem Costa Luminosa (zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii), 7 noclegów;
- pełne wyżywienie - do dyspozycji restauracja bufetowa działająca ok. 10h dziennie (śniadanie, lunch, przekąski, podwieczorek) oraz restauracja a la carte (śniadanie, lunch, obiadokolacja);
- serwis bagażowy i kabinowy;
- napoje z dystrybutorów w restauracji bufetowej - kawa, herbata, woda oraz soki do śniadań;
- korzystanie z urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen, jacuzzi, centrum fitness, boiska wielofunkcyjne);
- korzystanie z ręczników basenowych i leżaków;
- udział w imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, nauka tańca, animacje);
- ubezpieczenie KL, NW, BAGAŻU; KL 30 000 €, KR 6000 PLN, NWI 16 000 PLN, BP 1 800 PLN;
- opiekę polskiego pilota.

Cena nie obejmuje:

- transport autokarem
- opłat portowych
- opłat serwisowych dla załogi statku - 10,00€ osoba/dzień, 5€ dziecko/dzień (3-14 lat);
- korzystania z punktów usługowych na statku m. in.: (fryzjer, pralnia, fotograf, spa, internet) oraz wydatków osobistych;
- korzystania z barów oraz napojów zamawianych w restauracji a la carte;
- pakiet napojów All Inclusive - Cena pakietu 26€/dzień (Brindiamo - pakiet bez koktajli) lub 29€/dzień (Piu Giusto - pakiet z koktajlami), 17€/dzień/dziecko. Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu.

Przejazd autokarem:

W przypadku oferty przejazdu autokarem wyjazd następuje z Katowic dzień wcześniej, natomiast  przyjazd do Katowic dzień później.


Krótki opis portów na trasie rejsu

Wenecja – miasto, spowite mgłą czasu, w którym starożytność przeplata się z nowoczesnością Położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów. Jak każda turystyczna lokalizacja Wenecja przyciąga turystów duża gamą atrakcji. Godne polecania są zachwycające budynki i galerie ukazujące dzieła weneckich artystów. Główna ulica Wenecji Canal Grande uważana jest za najpiękniejszą ulicę świata... 

Wenecja, Wielka Dama północnych Włoch, jest z pewnością jedną z największych atrakcji kraju. Liczni podróżnicy, marzyciele, legendarni kochankowie i dyktatorzy tracili głowę dla tego miasta, a Napoleon nazwał Piazza San Marco "najpiękniejszym salonem Europy". Wyspa na lagunie została zasiedlona ok. 1500 lat temu, kiedy szukający schronienia mieszkańcy Veneto wybudowali miasto na palach wbitych w bagnistą ziemię. Po stuleciach rządów Bizantyńczyków Wenecja przekształciła się w republikę pod rządami kolejnych dożów, cieszącą się tysiącletnią niepodległością. Dziś łodzie dostawcze mieszają się z szykownymi gondolami. Spacery to klucz do poznania Wenecji. Atrakcją jest wycieczka gondolą kanałami weneckimi, z których słynie miasto oraz Pałac Dożów – jeden z najbardziej znanych zabytków włoskich, wzniesiony w stylu gotyckim, w poł. XIV w. W mieście znajduje się wiele pięknych pałaców, z których wiele zamieniono na muzea i galerie. Kanały, które są naturalnymi drogami transportowymi w mieście przecinają liczne mosty. Do najsłynniejszych należy Rialto na Canale Grande i Ponte dei Sospiri (Most Westchnień), którego nazwa nie wiąże się z westchnieniami zakochanych, lecz skazańców prowadzonych do pobliskiego więzienia.

Bari - miasto położone w południowo-wschodniej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim, stolica regionu autonomicznego Apulia i ośrodek administracyjny prowincji Ważny ośrodek handlowy, przemysłowy i kulturalno-naukowy Włoch południowych. Duży port handlowy, wojenny, rybacki i pasażerski.  Na uwagę turystów zasługują muzea, m.in. archeologiczne i sztuki oraz bazylika pod wezwaniem św. Mikołaja, patrona miasta.

 

 

 

Pireus - port grecki położony w niewielkiej odległości od Aten, leży na górzystym półwyspie, na płd.-zach. od Aten. Najwyższą wznoszącą się tam górą jest Munichia (86,5 m), na której w okresie macedońskim znajdował się gród. Trzy okrągłe zatoki (Pireus, Zea i Munichia) stanowiły naturalne porty, które Temistokles w 493 p.n.e. połączył z Atenami. Jest jednym z najważniejszych centrów przemysłowych współczesnej Grecji, największym jej portem i trzecim, co do wielkości portem Morza Śródziemnego.

Ateny – kolebka zachodniej cywilizacji i demokracji - oferują mnóstwo najwyżej cenionych archeologicznych perełek. Starożytne Ateny, nazwane na cześć bogini mądrości, na równi z Rzymem wpłynęły na rozwój zachodniej cywilizacji. Chociaż Ateny to wielka metropolia, niemal wszystkie atrakcje turystyczne skupiają się w małym kwartale. Dwa symbole miasta, Akropol i wzgórze Likavitos, widać niemal z każdego punktu na tym obszarze. Akropol - jak z czasów Sokratesa i Platona, wąskie uliczki wokół Plaki (stara część miasta) z jej tawernami, sklepikami i pchlim targiem posiadają magnetyczną siłę, której trudno się oprzeć. Sintagma to serce miasta. Nad otoczonym luksusowymi hotelami, bankami i restauracjami placem góruje stary pałac królewski - od 1935 r. siedziba parlamentu. Turysta zwykle dochodzi tu do wniosku, że zabytki starożytności, a zwłaszcza Akropol, są tylko najbardziej znanymi, ale nie jedynymi tutejszymi atrakcjami. Kuszą jeszcze wspaniałe widoki ze wzgórz Likavitós i Filopáppou. U podnóża Akropolu rozpościera się Pláka, pełna zabytków z czasów Bizancjum, średniowiecza i XIX w., które wydały się tak egzotyczne Byronowi i innym romantykom. Jak można się spodziewać, Ateny słyną też z najlepszych restauracji w Grecji. Działa tu wiele pięknych kawiarenek, tawerny w ogrodach i uliczne targi. Życie nocne także jest bardzo urozmaicone.

Katakolon / Olympia, miejscowość w  Elidzie, w północno-zachodniej części Peloponezu, starożytny okrąg kultowy Zeusa. Miejsce najsłynniejszych igrzysk greckich, zwanych olimpijskimi (od 776 p.n.e.), urządzanych co 4 lata do 393 n.e. Sanktuarium upadło po zniesieniu igrzysk w 394. W 426 z rozkazu cesarza Teodozjusza II zostało zburzone.
Osunięcie się zboczy wzgórza Kronion i zmiana biegu rzeki Kladeos przykryły ruiny grubą warstwą mułu. Sanktuarium Zeusa (tzw. Altis) było świętym gajem, otoczonym murem. W IX-VIII w. p.n.e. znajdował się tam jedynie wielki ołtarz ofiarny. Wykopaliska (od 1875) odnalazły ruiny pracowni Fidiasza i jego narzędzia. W sanktuarium znaleziono wiele pomników wotywnych oraz posągów zwycięzców olimpijskich. Odnalezione metopy i rzeźby przyczółkowe z Olimpiejonu, jak też posągi Nike Pajoniosa (ok. 420 p.n.e.) i Hermesá Praksytelesa (ok. 350 p.n.e.) są eksponowane w muzeum w Olimpii. Od 1936 datuje się tradycja wzniecania w ruinach świątyni Hery olimpijskiego znicza. W 1961 została ustanowiona w Olimpii Międzynarodowa Akademia Olimpijska.

Kotor to miasto zbudowane z białego kamienia, oferujące wiele wspaniałych atrakcji, położone nad najdłuższym i najgłębszym fiordem w Europie południowej. Specyficzny klimat nadają mu wąskie, kręte uliczki i liczne zabytki architektury. Zabytkowe Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

 

 

 

 

 

Split – miasto i duży port w Chorwacji (Dalmacja), nad Morzem Adriatyckim na niewielkim półwyspie. Główne miasto komitatu splitsko-dalmatyńskiego.

Co roku przyjeżdżają tu turyści z całego świata, by pokłonić się pozostałościom pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana zbudowanego na przełomie III i IV w. n.e. Po upadku imperium rzymskiego ludność miasta osiedliła się w pałacu, czyniąc z jego korytarzy ulice, a z cesarskich komnat mieszkania. Dziś pozostałości monumentalnej budowli, w których obrębie od tysiąca z górą lat toczy się zwyczajne życie, obejmują niemal połowę starego miasta. Niezwykłego starego miasta, w którym jak chyba w żadnym innym widać wyraźnie bieg historii, wielkość i koniec epok, ewolucję stylów w sztuce i sposobu myślenia.
Poza tym w Splicie jest wiele innych zabytków. Dość wspomnieć dominującą w panoramie miasta katedrę oraz mury obronne ze słynnymi bramami: Złotą, Srebrną i Żelazną, którym uroku dodaje rozłożony u ich stóp krzykliwy, niemal orientalny bazar.

Powrót autokarem do kraju - przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

Galeria statku

Znajdź swój rejs
Region:
Miesiąc:
Armator:
Tysiące ofert czekają na Ciebie!

Newsletter - najlepsze oferty rejsów na Twój e-mail

Schowek
Warto zobaczyć
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Phuket
Emiraty na MSC Splendida
20.01 - 27.01.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Cena tylko w AleRejsy.pl !!!
Emiraty na C. Mediterranea
02.02 - 09.02.2018
Cena od 299.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
03.02 - 10.02.2018
Cena od 215.00 € + opłaty portowe
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
PAKIET ALL INCLUSIVE W CENIE!
Transatlantyk + lot powrotny
10.11 - 26.11.2017
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Transatlantyk + lot powrotny
16 dniowy rejs z przelotem do Europy
Emiraty na MSC Splendida
13.01 - 20.01.2018
Cena od 409.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Rejs po Emiratach
Słoneczna Trasa
04.11 - 11.11.2017
Cena od 469.00 € + opłaty portowe
Słoneczna Trasa
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Emiraty na C. Mediterranea
29.12 - 05.01.2018
Cena od 859.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Symphony Of The Seas w Europie
28.04 - 06.05.2018
Cena od 1339.00 € + opłaty portowe
Symphony Of The Seas w Europie
8-dniowy rejs największym statkiem świata
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
30.12 - 06.01.2018
Cena od 1279.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
Sylwestrowy rejs po Karaibach
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
28.04 - 05.05.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
8-dniowy rejs po wschodnich Karaibach
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
24.02 - 01.03.2018
Cena od 1549.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
29.01 - 12.02.2018
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
12-dniowy rejs z Genui- PL PILOT
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
27.04 - 06.05.2018
Cena od 539.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
8 dniowy rejs z Genui PL PILOT- wyjazd z Wrocławia
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
23.06 - 02.07.2018
Cena od 749.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
Pierwszy tydzień wakacji Rejs + PLpilot + autokar
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
Rejs+przelot+ hotel+pobyt w Wietnamie
Azja Południowo-Wschodnia
04.03 - 18.03.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
15-dniowy rejs statkiem Celebrity Millennium
Azja Południowo-Wschodnia
29.01 - 10.02.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
13-dniowy rejs statkiem Celebrity Constellation
Włochy, Malta i Hiszpania
28.01 - 04.02.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
11.02 - 18.02.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
15.01 - 22.01.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1649.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Azja CityTour + przelot + hotele
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1499.00 € + opłaty portowe
Azja CityTour + przelot + hotele
Rejs+przelot+hotel Singapur i Bangkok
Rezerwacja
KURS WALUT
1 USD= 3,60zł
1 EURO= 4,23zł