Alerejsy

Karaiby bezwizowe na MSC Fantasia

Statek / Linia: MSC Fantasia / MSC Cruises
Termin: 10.02 - 17.02.2018 inne terminy
Dzień:Port:Do portu:W morze:
Dzień 1 - 2018-02-10Fort de France (Martynika)---23:00
Dzień 2 - 2018-02-11Pointe a Pitre (Gwadelupa)08:0019:00
Dzień 3 - 2018-02-12Castiries (St. Lucia)09:0018:00
Dzień 4 - 2018-02-13Bridgetown (Barbados)8:0020:00
Dzień 5 - 2018-02-14Port of Spain (Trinidad i Tobago)09:0018:00
Dzień 6 - 2018-02-15St. George (Grenada)9:0018:00
Dzień 7 - 2018-02-16Roseau (Dominika)9:0018:00
Dzień 8 - 2018-02-17Fort de France (Martynika)8:00--
  • Ceny

Kabina:kabina wewnętrzna kabina z oknem kabina z balkonemapartament (suite)
Cena za osobę w kabinie dwuosobowej od:649,00 €789,00 €959,00 €1 759,00 €
Opłaty portowe (dorośli i dzieci)130,00 €
Ceny orientacyjne. Aby uzyskać cenę aktualną w danym dniu, zadzwoń na nr tel. 511 757 511

Dodatkowe uwagi

Cena obejmuje:
- zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii;
- serwis bagażowy i kabinowy;
- wyżywienie - 3 główne posiłki;
- przekąski między posiłkami;
- bufet lub przekąski o północy;
- korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych;
- udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku.

Cena nie obejmuje:
- kosztów dojazdu do portu;
- ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów (na zapytanie);
- wycieczek fakultatywnych;
- korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet);
- napojów do obiadów i kolacji, drinków;
- napiwków obowiązkowych dla obsługi statku (ok. 10 euro/dzień/osoba dorosła; 5euro/dzień/dziecko);
- ubezpieczenia KL, NW i bagażu.

Uwagi:

Kabiny 3/4 osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach, a ich liczba jest ograniczona - sprzedaż tylko po potwierdzeniu; ceny wycieczek fakultatywnych, propozycje dojazdu do portu, hoteli przed/po rejsie na zapytanie.

Na pokładzie statku obowiązuje bezgotówkowy system opłat. Należność reguluje się ostatniego dnia rejsu gotówką (wpłata depozytu ok. 250 euro/kabina pierwszego dnia rejsu) lub kartą kredytową (VISA, Mastercard, American Express) na podstawie zbiorczego rachunku. Karty kredytowe należy zarejestrować zaraz po zaokrętowaniu.

Krótki opis portów na trasie rejsu

Fort de France. Pełne życia, atrakcyjne miasto jest wspaniale położone na wybrzeżu od strony Morza Karaibskiego. Od lądu opiera się ono na łańcuchu ciemnozielonych wzgórz. Niewielkie centrum zachęca do zwiedzania na piechotę i kusi ruchliwą dzielnicą handlową oraz wąskimi uliczkami, które okolone są domami z balkonami zdobionymi kutymi balustradami. Z Fort de France rozciąga się widok na najlepiej turystycznie zagospodarowaną enklawę Martyniki, przylądek Pointe du Bout oraz plażę Anse Mitan. To centrum wakacyjne skupia hotele, restauracje, plaże i ośrodki sportów wodnych.

Gwadelupa ma kształt nieregularnego motyla. Są to tak naprawdę dwie wyspy połączone w porośniętym mangrowcami przewężeniu mostem. Wyspy bardzo różnią się krajobrazem: wschodnia Grande Terre jest prawie płaska i lepiej zagospodarowana. Tu w pobliżu przesmyku jest lotnisko, miasto Pointe-a-Pitre - główny ośrodek gospodarczy Francuskich Antyli i najlepsze plaże.  Zachodnia wyspa: Basse Terre jest górzysta, pokryta lasami, ma niegościnne, często klifowe brzegi. Poza tym w pobliżu Gwadelupy leżą inne, znacznie mniejsze ale administrowane wspólnie wyspy: La Desirade,   Marie-Galante i grupka wysp Les Saintes - bodaj najbardziej malownicza w tym drobnym  towarzystwie. Atrakcją dla turystów jest zwiedzanie miejscowych targowisk. Wysokie, wąskie domy w śródmieściu Pointe-a-Pitre chronią przed słońcem ciasne ulice, po których przebija się tłum pieszych i pojazdów. Sercem starego miasta La Darse jest ruchliwe nabrzeże z przystanią promową i tłumem ulicznych sprzedawców, oferujących dosłownie wszystko.

Niepozorna stolica St. Lucii leży u nasady osłoniętej wąskiej zatoki, otoczonej stromymi,  zalesionymi wzgórzami. Castries powstało w latach 60.XVIII w. i uzyskało nazwę na cześć francuskiego ministra marynarki, marszałka o nazwisku de Castries, który docenił bezpieczny naturalny port. Miasto miało jednak pecha - padało ofiarą pożarów. Wzdłuż nabrzeża ciągnie się Jeremie Street, fantastyczne nagromadzenie straganów, pojazdów i przechodniów, ulicznych sprzedawców koszulek oraz stoisk z pamiątkami. Po drugiej stronie ulicy znajduje się stare zadaszone targowisko, zaanektowane obecnie przez sprzedawcówdrewnianych figurek, koszy i toreb plażowych. Na targu spożywczym, wśród stosów owoców cytrusowych i bananów, dyni, bulw pochrzynu, imbiru i papryki można tam wciąż jeszcze odczuć tchnienie lokalnego kolorytu.

Okryta bujnym płaszczem wilgotnego lasu równikowego St. Lucia, z charakterystycznymi szczytami wynurzającymi się prosto z morza, złotymi plażami, rzadkimi papugami i obfitością wspaniałych tropikalnych kwiatów, jest jedną z najpiękniejszych pereł Karaibów. Wyspa ma kształt gruszki i leży między Martyniką na północy i St. Vincent na południu. St. Lucia to najlepiej zagospodarowana i najliczniej zaludniona z Wysp Zawietrznych. Mimo to całą środkową część wyspy pokrywa górski las, otoczony rozległymi plantacjami bananów, trzciny cukrowej i palm kokosowych. Małe wioski rybackie są rozsiane wzdłuż wybrzeża, górskie chaty wciskają się w soczyście zielone doliny. Krzysztof Kolumb mógł odwiedzić wyspę w 1502 r. w czasie swej czwartej podróży, ale najstarszym odnotowanym europejskim mieszkańcem był niejaki Francois Le Clerc, XVI-wieczny pirat francuski, który założył bazę na Pigeon Island i atakował hiszpańskie galeony. St. Lucia była jedną z budzących najgorętsze spory wysp na wschodnim Morzu Karaibskim, zwaną "Piękną Heleną" Indii Zachodnich. Wszystkie statki zabiegały o jej względy. W pobliżu miasta Soufriere leżą Pitons ("wierzchołki"), najsławniejsze elementy krajobrazu wyspy, umieszczone na fladze narodowej. NIedaleko znajdują sie: park podwodny, dostępny do zwiedzania krater wulkanu, ogrody w Diamond, czynna plantacja kakao i rezerwat wilgotnego lasu równikowego.

 

Barbados - Położone prawie na krańcu Karaibów wciąż zachowuje brytyjski smak. W przeciwieństwie do swych wulkanicznych sasiadów, wyspa ma budowę wapienną. Jej koralowe skały dały początek plażom Platynowego Wybrzeża, wysokiej klasy centrum turystycznego. Mniej ekskluzywne i przystępniejsze cenowo jest skupisko ośrodków na południowym wybrzeżu, z pasem równie atrakcyjnych plaż, najlepszymi restauracjami oraz bogatą ofertą życia nocnego. Nazwa Barbadosu pochodzi od wielkiego lokalnego figowca, należącego do grupy tzw. dusicieli, który tworzy kurtynę korzeni podporowych. Portugalscy  odkrywcy nazwali te drzewa brodatymi (los barbados). Brytyjczycy władali Barbadosem nieprzerwanie przez 340 lat, aż do uzyskania przez wyspę niepodległości, i pozostawili rozpoznawalny ślad lekkiego formalizmu w życiu dawnej cukrowej kolonii. Lokalny parlament emanuje wyraźną dumą, a w zamiłowaniu do krykieta, rytuale popołudniowej herbaty i przebieraniu sie do kolacji w niektórych dzielnicach wyczuwa się coś więcej niż tylko tchnienie Małej Anglii.

Bridgetown to licząca około 100 tysięcy mieszkańców, pełna energii stolica Barbadosu, jest ważnym karaibskim ośrodkiem gospodarczym i finansowym. Serce miasta bije przy The Careenage, wąskim wewnętrznym porcie u ujścia Constitution River, gdzie brytyjska ekspedycja w 1625 r. odkryła most, zbudowany przez Indian. 
Niezliczone łodzie rybackie i prywatne jachty cumują przy basenach, w których niegdyś przewracano statki na burtę dla oczyszczenia kadłubów i dokonania napraw (careen). Kilka nadbrzeżnych kawiarenek umila pobyt w porcie i pozwala obserwować otaczający ruch.

 

Grenada to miejsce gdzie odnosi się wrażenie iż nawet po krótkim pobycie na którejś z wysp wszyscy się znają, i są na wzajem bardzo życzliwi. Również ze względu na swój przydomek "Korzennej Wyspy", miejsce to obfituje w mnogość doskonałych potraw i przypraw, których skosztowanie pozwolą nam pozostawić jeszcze milsze wrażenia z podróży. Główną atrakcją kulinarną wysp są owoce drzewa chlebowego, które dodane do kurczaka czy innych mięs stwarzają pyszną kombinację. Grenada znana jest również ze swoich pięknych plaż, tropikalnej roślinności, oraz unikalnych zwierząt zamieszkujące wyspy. Do najbardziej znanych i chyba najpiękniejszych plaż na wyspie należy Grand Anse, która zachwyci turystów pięknym białym piaskiem obmywanym lazurową wodą Morza Karaibskiego. Centrum wyspy stanowi jej stolica St. George's. Saint George's to główny port morski i przystań wielkich statków wycieczkowych, które mają tu swój przystanek podczas rejsów po Karaibach. Szacuje się, iż 80 % turystów Grenady jak i jej stolicy, stanowią właśnie pasażerowie cumujących tu statków. Port w St. George's to bez wątpienia jeden z najbardziej malowniczych portów tego regionu, który w raz z połączeniem pięknego wybrzeża, Carenage tworzy niesamowitą atmosferę miasta. Główne atrakcje turystyczne miasta to, cztery kościoły (w tym największa katolicka katedra Św. Jerzego), wybudowane na początku XIX wieku, wspomniana wcześniej plaża Grand Anse, Fort George (wybudowany przez Francuzów w 1705) i Federick oraz ulica Wharf. Ciekawą atrakcją miasta jest także otaczający ją wygasły już krater wulkanu

Roseau (czyt. Rozo) - jest to stolica, a zarazem największe miasto Wspólnoty Dominiki - wyspiarskiego państwa leżącego w Archipelagu Małych Antyli u ujścia rzeki Roseau do Morza Karaibskiego. Dawniej nosiło nazwę Charlotte Town. Ośrodek administracyjny parafii świętego Jerzego. Miasto stanowi ważny ośrodek przemysłu spożywczego: przetwórstwo owoców, produkcja olejków eterycznych oraz odziezowego. Jest tu również duży port rybacki. Roseau jest centrum turystyczno-wypoczynkowym Dominiki. Znajduje się w nim między innymi ogród botaniczny oraz muzeum. Miasto posiada port lotniczy oraz port morski.

Fort de France. Pełne życia, atrakcyjne miasto jest wspaniale położone na wybrzeżu od strony Morza Karaibskiego. Od lądu opiera się ono na łańcuchu ciemnozielonych wzgórz. Niewielkie centrum zachęca do zwiedzania na piechotę i kusi ruchliwą dzielnicą handlową oraz wąskimi uliczkami, które okolone są domami z balkonami zdobionymi kutymi balustradami. Z Fort de France rozciąga się widok na najlepiej turystycznie zagospodarowaną enklawę Martyniki, przylądek Pointe du Bout oraz plażę Anse Mitan. To centrum wakacyjne skupia hotele, restauracje, plaże i ośrodki sportów wodnych.


 

 

 

Galeria statku

Znajdź swój rejs
Region:
Miesiąc:
Armator:
Tysiące ofert czekają na Ciebie!

Newsletter - najlepsze oferty rejsów na Twój e-mail

Schowek
Warto zobaczyć
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Phuket
Emiraty na MSC Splendida
20.01 - 27.01.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Cena tylko w AleRejsy.pl !!!
Emiraty na C. Mediterranea
02.02 - 09.02.2018
Cena od 299.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
03.02 - 10.02.2018
Cena od 215.00 € + opłaty portowe
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
PAKIET ALL INCLUSIVE W CENIE!
Transatlantyk + lot powrotny
10.11 - 26.11.2017
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Transatlantyk + lot powrotny
16 dniowy rejs z przelotem do Europy
Emiraty na MSC Splendida
13.01 - 20.01.2018
Cena od 409.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Rejs po Emiratach
Słoneczna Trasa
04.11 - 11.11.2017
Cena od 469.00 € + opłaty portowe
Słoneczna Trasa
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Emiraty na C. Mediterranea
29.12 - 05.01.2018
Cena od 859.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Symphony Of The Seas w Europie
28.04 - 06.05.2018
Cena od 1339.00 € + opłaty portowe
Symphony Of The Seas w Europie
8-dniowy rejs największym statkiem świata
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
30.12 - 06.01.2018
Cena od 1279.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
Sylwestrowy rejs po Karaibach
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
28.04 - 05.05.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
8-dniowy rejs po wschodnich Karaibach
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
24.02 - 01.03.2018
Cena od 1549.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
29.01 - 12.02.2018
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
12-dniowy rejs z Genui- PL PILOT
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
27.04 - 06.05.2018
Cena od 539.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
8 dniowy rejs z Genui PL PILOT- wyjazd z Wrocławia
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
23.06 - 02.07.2018
Cena od 749.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
Pierwszy tydzień wakacji Rejs + PLpilot + autokar
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
Rejs+przelot+ hotel+pobyt w Wietnamie
Azja Południowo-Wschodnia
04.03 - 18.03.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
15-dniowy rejs statkiem Celebrity Millennium
Azja Południowo-Wschodnia
29.01 - 10.02.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
13-dniowy rejs statkiem Celebrity Constellation
Włochy, Malta i Hiszpania
28.01 - 04.02.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
11.02 - 18.02.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
15.01 - 22.01.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1649.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Azja CityTour + przelot + hotele
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1499.00 € + opłaty portowe
Azja CityTour + przelot + hotele
Rejs+przelot+hotel Singapur i Bangkok
Rezerwacja
KURS WALUT
1 USD= 3,60zł
1 EURO= 4,23zł