Alerejsy

Emiraty na MSC Splendida

Statek / Linia: MSC Splendida / MSC Cruises
Termin: 20.01 - 27.01.2018 inne terminy
Dzień:Port:Do portu:W morze:
Dzień 1 - 2018-01-20Dubaj (ZEA)---23:00
Dzień 2 - 2018-01-21Abu Dabi (ZEA)5:0023:00
Dzień 3 - 2018-01-22Sir Bani Yas (ZEA)9:0017:00
Dzień 4 - 2018-01-23Dzień na morzu------
Dzień 5 - 2018-01-24Bahrain (ZEA)8:0018:00
Dzień 6 - 2018-01-25Doha (Katar)8:0018:00
Dzień 7 - 2018-01-26Dubaj (ZEA)9:00---
Dzień 8 - 2018-01-27Dubaj (ZEA)------
  • Ceny

Kabina:kabina wewnętrzna fantasticaz oknem bellaz balkonem fantastica
Cena za osobę w kabinie dwuosobowej od:389,00 €599,00 €739,00 €
3 lub 4 dziecko w kabinie (2-11 lat)0,00 €
Opłaty portowe (dorośli i dzieci)130,00 €
3 lub 4 dziecko w kabinie (12-17 lat) od149,00 €
Ceny orientacyjne. Aby uzyskać cenę aktualną w danym dniu, zadzwoń na nr tel. 511 757 511

Dodatkowe uwagi

Cena obejmuje:

zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; serwis bagażowy i kabinowy; wyżywienie - 3 główne posiłki; przekąski między posiłkami; bufet lub przekąski o północy; korzystanie z basenu i innych urządzeń sportowo-rekreacyjnych; udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku.

 

Cena nie obejmuje:

opłat portowych; kosztów dojazdu do portu; ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów (na zapytanie); wycieczek fakultatywnych; korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet); napojów do obiadów i kolacji, drinków; napiwków obowiązkowych dla obsługi statku (ok. 10€/dzień/osoba powyżej 12 roku życia; 5€/dzień/dziecko od 2 do 12 roku życia); ubezpieczenia KL, NW i bagażu.

 

ALL INCLUSIVE (opcja):
Istnieje możliwość wykupienia pakietów ALL INCLUSIVE (dwa rodzaje do wyboru) w cenie od 26€ na dzień dla osób dorosłych i od 12€ na dzień dla dzieci.
Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie pakietu przez wszystkich pasażerów podróżujących w jednej kabinie na czas całego rejsu.
 
Uwagi:
Kabiny 3/4 osobowe nie są dostępne we wszystkich kategoriach, a ich liczba jest ograniczona - sprzedaż tylko po potwierdzeniu; ceny wycieczek fakultatywnych, propozycje dojazdu do portu, hoteli przed/po rejsie na zapytanie.

Na pokładzie statku obowiązuje bezgotówkowy system opłat. Należność reguluje się ostatniego dnia rejsu gotówką (wpłata depozytu ok. 250€/kabina pierwszego dnia rejsu) lub kartą kredytową (VISA, Mastercard, American Express) na podstawie zbiorczego rachunku. Karty kredytowe należy zarejestrować zaraz po zaokrętowaniu.

Krótki opis portów na trasie rejsu

Dubaj - Palmy, trawniki, parki, mnóstwo kwiatów, a wszystko to w 40-stopniowym upale, przy jednej, dwóch ulewach rocznie, na byłej pustyni. W Dubaju kwitnie przyroda, powstają kolejne wieżowce, hotele i ośrodki rekreacyjne. Trudno uwierzyć, że jeszcze 50 lat temu była tu pustynia, zamieszkana przez blisko 6 tys. ludzi zajmujących się głównie rybołówstwem i poławianiem pereł. Dziś położony na Półwyspie Arabskim, a należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaj to metropolia licząca 3 mln mieszkańców 150 narodowości. Dominującą religią jest islam, językiem oficjalnym - arabski, ale bez problemu można porozumieć się po angielsku. To, że Dubaj jest krajem muzułmańskim, widać już na lotnisku: kobiety w czadorach, mężczyźni w diszdaszach - tradycyjnych białych strojach przypominających sutanny, dziesiątki sklepów z arabskimi ubraniami. Turysta może się jednak czuć swobodnie. Nikt nie patrzy krzywo na jegomościa w krótkich spodenkach i bejsbolówce czy dziewczynę w mini.
Co ciągnie turystów do Dubaju? Słońce niemal przez cały rok, jasne, złociste plaże, no i... samo złoto, którego Dubaj jest największym importerem na świecie. Zdobi ono architektoniczne ornamenty pełne ażurów, motywów roślinnych i geometrycznych oraz stroje kobiet. Niemal na każdej ulicy natkniemy się na szyld jubilera, ale prawdziwie złoty jest Gold Souk, wielkie targowisko z eleganckimi sklepami. A w nich naszyjniki, pierścionki, bransolety, spinki do mankietów, zegarki, dzbany, misy, sztućce, cukiernice, no i złoto w sztabach. Biżuterię sprzedaje się tu nie na sztuki, lecz na wagę.
Po sąsiedzku rozciąga się niezwykły Spice Souk pełen małych sklepików z przyprawami - szafranem, mirrą, suszonymi limonkami, papryczkami... Tu również można kupić arabską fajkę wodną (szisza) wraz z aromatycznym wkładem z jabłek, fig czy suszonych melonów. To przy niej spędza się wieczory w barach, restauracjach i kawiarniach.

W Dubai Museum, dowiedzieć się można o początkach powstania tego kraju i o mieszkających tu ludach. Niejednego zachwyca supernowoczesna architektura, np. Burj al Arab - jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla, wybudowany na specjalnie dlań stworzonej sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej. W 2007 r. największą atrakcją turystyczną kraju staną się trzy kolejne sztuczne wyspy z podwodnymi hotelami, ośrodkami rekreacyjnymi i centrami handlowymi.
Dubaj kusi też polami golfowymi, parkami wodnymi, wyścigami konnymi, wieczornymi przejażdżkami łodzią po Creeku (kanał dzielący Dubaj na prawo- i lewobrzeżną część; najlepiej pokonać go abrą - wodną taksówką), wyprawami do górskiego ośrodka Hatta i na safari. Pustynia zaczyna się zaledwie godzinę drogi od centrum miasta. Można się tu wybrać dżipem. Samochody surfują po piasku, obsuwają się po wydmach, balansują pod niebezpiecznym kątem... Godzinna przejażdżka kończy się w oazie, gdzie czeka kolejna atrakcja - arabski posiłek: pieczone i świeże warzywa, kebab, naleśniki z razowej mąki oraz pasty - z czosnku, bakłażanów i cieciorki (humus) plus kawa kolorem i smakiem przypominająca zieloną herbatę z domieszką mięty.

Abu Dabi (Abu Dhabi, Abu Zabi) stolica i główne miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także emiratu o tej samej nazwie. Miasto jest położone na przybrzeżnej wyspie Abu Dabi w Zatoce Perskiej. Zamieszkuje je ok. miliona osób. Jest ważnym centrum gospodarczym, finansowym i kulturalnym, a także portem morskim i rybackim. Siedziba najbogatszego z emiratów pełna nowoczesnych wieżowców ze szkła jeszcze pół wieku temu była małą wioską. Po wycofaniu się Brytyjczyków 2 grudnia 1971 r. Abu Dabi stało się stolicą niezależnej federacji emiratów. Wraz z przypływającymi dochodami z ropy gliniane chaty zostały gwałtownie zastąpione przez banki i bogate sklepy.

W Abu Dabi  warto zobaczyć: Fort Grande - jeden z najwyższych budynków Bliskiego Wschodu, Pałac Al-Hosn - budowla z początku XIX w. nazywana Starym lub Białym Fortem, Corniche - największy spośród 20 parków miasta. Wśród drzew i krzewów prowadzą promenady z zapierającymi dech w piersiach widokami na morze, Cultural Funation mieści najciekawsze wystawy w mieście. Interesująca ekspozycja poświęcona jest historii miasta i nomadów.

W starożytnym poemacie epickim o Gilgameszu, Bahrajn, czyli legendarny Dilmun, opisany jest jako raj na ziemi. Ten zbiór niewielkich wysp położony u wybrzeży Arabii Saudyjskiej dysponuje bowiem od stuleci tym, co najcenniejsze na pustyni - źródłami słodkiej wody i gajami palm daktylowych. Korzystne warunki geograficzne przyciągały przybyszów z Persji i Arabii oraz kolonizatorów portugalskich i angielskich. Jednak dopiero lata trzydzieste i odkrycie tutaj pierwszego źródła ropy w Zatoce Perskiej sprawiły, ze Bahrajn stał się mieszaniną wielu narodowości, z których większość stanowią Arabowie i Persowie.Obecność etnicznych Persów, których kultura jest bardzo odmienna od arabskiej, wyróżnia Bahrajn wśród innych krajów tego regionu. Niestety jest to także przyczyną konfliktów pomiędzy dwoma odłamami Islamu

Tutejsi mieszkańcy są z reguły przyjaźni i gościnni, szczególnie jeśli nie jest się z Anglii lub z Ameryki. Wiele osób słyszało o Polsce, a słowo "Lechistan" potrafi wywołać pozytywne skojarzenia.

Mimo małych rozmiarów kraju, większość jego powierzchni i tak stanowi pustynia poprzecinana jak okiem sięgnąć rurociągami. Ropy wprawdzie jest już niewiele, a większość produkcji rafinerii oparta jest na ciągłej dostawie z Arabii Saudyjskiej, jednak złoża ciągle są eksploatowane. Muzeum Naftowe, które mieści się obok pierwszego, historycznego odwiertu, jest świadectwem zmian, jakie zaszły w tej dziedzinie w ciągu ostatnich 60-ciu lat. Na pustyni spotkać można oczywiście wielbłądy, które stanowią własność emira. Jest też rezerwat przyrody, gdzie żyją m.in. chronione gazele i flamingi. Aż trudno sobie wyobrazić, że w państwie o powierzchni dwa razy takiej jak Szczecin mieści się nie tylko pustynia, ale także miasto i przedmieścia, w których żyje ponad pół miliona ludzi. A przecież jest jeszcze lotnisko, port, plantacje daktylowe, tereny wojskowe, rekreacyjne... Nic dziwnego, że mimo dość niskiej zabudowy, jest to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie.
Typowym elementem arabskiego miasta jest oczywiście suk, czyli bazar, na którym kupić można wszystko. Zamiast chodzić po obrzeżach, warto jednak zagłębić się nieco dalej w wąskie uliczki, gdzie atrakcyjniejsze są nie tylko ceny, ale i atmosfera. Tam właśnie znajdują się sklepiki z wzorzystymi materiałami, typowymi dla Arabek i Hindusek. Niedaleko znajduje się "złoty suk" gdzie, jak sama nazwa wskazuje, można zaopatrzyć się w biżuterię, której waga czasem idzie w setki gramów.

Jak nietrudno się domyśleć, religia jest istotnym aspektem życia. Zarówno w mieście jak i w okolicznych wioskach roi się od meczetów, z których muezzini pięć razy dziennie wołają przez megafony na modlitwę.

Bahrajn nie jest jednym z najbogatszych państw Zatoki, ale dzięki temu, że nie jest nowoczesny do przesady, bardziej niż gdzie indziej widoczne są tu arabsko-perskie tradycje i obyczaje.

Jednak Bahrajn jest jednym z miejsc, gdzie najłatwiej jest zaobserwować tak odmienny od naszego folklor i gdzie klimatyzowany Hilton i wioska, w której czas zatrzymał się wiele lat temu, dzieli od siebie zaledwie kilka kilometrów.

 

Galeria statku

Znajdź swój rejs
Region:
Miesiąc:
Armator:
Tysiące ofert czekają na Ciebie!

Newsletter - najlepsze oferty rejsów na Twój e-mail

Schowek
Warto zobaczyć
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Phuket
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Phuket
Emiraty na MSC Splendida
20.01 - 27.01.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Cena tylko w AleRejsy.pl !!!
Emiraty na C. Mediterranea
02.02 - 09.02.2018
Cena od 299.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
03.02 - 10.02.2018
Cena od 215.00 € + opłaty portowe
Wyspy Kanaryjskie z Gran Canaria
PAKIET ALL INCLUSIVE W CENIE!
Transatlantyk + lot powrotny
10.11 - 26.11.2017
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Transatlantyk + lot powrotny
16 dniowy rejs z przelotem do Europy
Emiraty na MSC Splendida
13.01 - 20.01.2018
Cena od 409.00 € + opłaty portowe
Emiraty na MSC Splendida
Rejs po Emiratach
Słoneczna Trasa
04.11 - 11.11.2017
Cena od 469.00 € + opłaty portowe
Słoneczna Trasa
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Emiraty na C. Mediterranea
29.12 - 05.01.2018
Cena od 859.00 € + opłaty portowe
Emiraty na C. Mediterranea
8-dniowy rejs po Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Symphony Of The Seas w Europie
28.04 - 06.05.2018
Cena od 1339.00 € + opłaty portowe
Symphony Of The Seas w Europie
8-dniowy rejs największym statkiem świata
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
30.12 - 06.01.2018
Cena od 1279.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
Sylwestrowy rejs po Karaibach
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
28.04 - 05.05.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Karaiby i Antyle na MSC Seaside
8-dniowy rejs po wschodnich Karaibach
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
24.02 - 01.03.2018
Cena od 1549.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
29.01 - 12.02.2018
Cena od 1099.00 € + opłaty portowe
Uroki Madery z Casablancą PL PILOT
12-dniowy rejs z Genui- PL PILOT
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
27.04 - 06.05.2018
Cena od 539.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
8 dniowy rejs z Genui PL PILOT- wyjazd z Wrocławia
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
23.06 - 02.07.2018
Cena od 749.00 € + opłaty portowe
M.Śródziemne z Balearami PL PILOT
Pierwszy tydzień wakacji Rejs + PLpilot + autokar
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
19.02 - 24.02.2018
Cena od 1759.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt w Wietnamie
Rejs+przelot+ hotel+pobyt w Wietnamie
Azja Południowo-Wschodnia
04.03 - 18.03.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
15-dniowy rejs statkiem Celebrity Millennium
Azja Południowo-Wschodnia
29.01 - 10.02.2018
Cena od 999.00 € + opłaty portowe
 Azja Południowo-Wschodnia
13-dniowy rejs statkiem Celebrity Constellation
Włochy, Malta i Hiszpania
28.01 - 04.02.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
11.02 - 18.02.2018
Cena od 389.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
8-dniowy rejs po zachodnim Morzu Śródziemnym
Włochy, Malta i Hiszpania
15.01 - 22.01.2018
Cena od 369.00 € + opłaty portowe
Włochy, Malta i Hiszpania
Rejs po Morzu Śródziemnym
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1649.00 € + opłaty portowe
Z Singapuru +lot +pobyt na Bali
Rejs+przelot+ hotel+pobyt na Bali
Azja CityTour + przelot + hotele
09.04 - 14.04.2018
Cena od 1499.00 € + opłaty portowe
Azja CityTour + przelot + hotele
Rejs+przelot+hotel Singapur i Bangkok
Rezerwacja
KURS WALUT
1 USD= 3,60zł
1 EURO= 4,23zł